Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Meg lehet élni az MMA-ból?

Kaawsy004 kérdése:

Meg lehet élni az MMA-ból?

Figyelt kérdés

15 éves srác vagyok, és eszméletlenül meg tetszett az mma, már lassan 2 éve folyamatosan követem az eseményeket, nagyon sokat néztem/nézem. Nagyon belém égett ez a sportág, és arra lennék kíváncsi hogy meg lehet belőle élni vagy sem, úgy hogy nekiállnék komolyan. Még alap sport sem kezdtem el, csak futni járok, "Árnyékbox" meg ilyesmi, edzésen még sosem voltam, csak régebben 3 hónapig birkóztam. Szerintetek lenne esélyem megélni belőle ?:) Van kitartásom, és lelkesen állok a témához. Nem konkrétan Magyarországon akarok megélni belőle hanem járnám én a világot is, mennék bárhova amikor már az edző is azt mondaná hogy "Felkészűltél az első meccsre".. Remélem értitek mire célzok. Tudom rengeteg gyakorlás, és kemény edzésre lenne szükségem hogy valamit is el érjek vele, de állok elébe :) Nemsokára megyek az első igazi ThaiBox edzésemre, és azt gondoltam hogy 2 hónapig csak ThaiBox utánna meg el járnék birkózni is, és akkor ThaiBox meg Birkó jó pár évig. Szerintetek lenne esélyem ?:)

Előre is köszi a SEGÍTŐKÉSZ Válaszokat :)

(Helyesírásért elnézést :))



2017. jan. 21. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Profiként szinte minden sportból meg lehet élni. Csak azt a szintet viszonylag kevés ember éri el. És amíg eléred, addig is kell munka, ami nem árt, ha jól fizet, mert nem olcsó mulatság fedezni a felkészülésedet. Főleg eleinte noname-ként. Szóval lutri a dolog.
2017. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

"15 éves srác vagyok, és eszméletlenül meg tetszett az mma, már lassan 2 éve folyamatosan követem az eseményeket, nagyon sokat néztem/nézem. Nagyon belém égett ez a sportág, és arra lennék kíváncsi hogy meg lehet belőle élni vagy sem, úgy hogy nekiállnék komolyan."


Ne már... :(

Komolyan az összes kis tiniköcsögnek ketrecb*zulnia kell? Miért akar itt "mindenki" ememézni?? Kezd unalmas lenni, hogy az MMA-ra maszturbál mindenki...

2017. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudod, én nem a péniszem akarom verni rá, meg jampizni, nem vagyok egy páva sut.tyó gyerek, aki csak menőzésből akarja rá szentelni az életét az MMAára ... Csupán csak szeretem a verekedéseket, és ez egy olyan sport amit nekem találtak ki, amiben magamra találok, itt is vannak szabályok tisztába vagyok vele, de akkor már csinálja azt az ember amit szeret :) Nem kell egyből általánosítani és be sorolni a pávák közé akik a barátjaiknak akarnak villantani az MMAval...
2017. jan. 21. 14:29
 4/13 anonim ***** válasza:

"Csupán csak szeretem a verekedéseket, és ez egy olyan sport amit nekem találtak ki, amiben magamra találok"


Honnan tudod, hogy neked találták ki, mikor még küzdősport múltad sincsen? :)

Magadra találsz? Nem, nem találsz te magadra. Majd akkor találsz ESETLEG magadra, amikor egy adott stílusban eltöltöttél minimum 3 évet. Az elején azt sem fogod tudni, hogy mi a szitu.


Amúgy egy ökölvívás + szabadfogású birkózás jobb lenne alapozásnak, ezt nyomasd 3 évig, utána muay thai + brazil jiujitsu szintén 2-3 évig. Alapozáshoz kell minimum 5 év. Ha ez megvan kezdhetsz MMA-zni. Ha már MMA-ban versenyzel, akkor indulnod kell minden amatőr versenyen és azokat meg is kell nyerned. Utána pedig menedzsert kell keresned és szponzorokat.

2017. jan. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A lehetőség adott mindenkinek, hajrá ! A thai box és a birkó is hasznos a ketrecben.
2017. jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mindenbe belekötsz ahogy el nézem :'D

Nem kell minden mondatot a szó szoros értelmébe véresen komolyan venni.. "Nekem találták ki" Ez alatt arra gondoltam, hogy biztos lenne helyem az MMA harcosok körébe, mert szeretek verekedni, és van kitartásom, Tudom tudom, az MMA nem csak annyi hogy mész ütsz oszt jóvan' Hanem kemény gyakorlások,edzések.. ahogy te is írtad:) Tisztába vagyok ezekkel. én csupán annyit kérdeztem hogy meg tudnék esetleg belőle élni vagy sem. És hogy lenne értelme elkezdenem ezt az egészet vagy sem. De köszi hogy részletesen le írtál mindent :)

2017. jan. 21. 20:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Box-al tudnál megélni csak!

Csak az gondolom nem elég "menő"!

2017. jan. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen minden kis srác kommandós, idegenlégiós, profi focista, rocksztár, gangsta rapper akart lenni. Most ugye az MMA a divat, most ketrecbunyósok akarnak lenni. Sebaj, majd kinövik.

Csak azt nem értem, hogy ha elterjed vagy népszerűbbé válik valami, akkor azt a valamit miért kell mindenkinek idióta csordaszellem módjára követni? Kérdező te is pontosan ugyanazért akarsz ketrecezni, mint a többi veled egykorú.

Csak simán küzdősportot űzni már nem is lehet, már nem menő. :) Muszáj MMA-zni.


Kérdező annyit tanácsolok, hogy Te csak előbb küzdősportolj csak simán, és ha már jó pár év után eljutottál 2 stílusból (az egyik állóharc a másik földharc) egy bizonyos szintre, akkor utána ESETLEG lehet gondolkodni az MMA-n.

2017. jan. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Így van ketrecb*z**lás, ketrecb*z*lás... mindenhol.


Nem ütöttek meg még egy boxzsákot sem, azt sem tudják, hogy essenek a tatamin úgy, hogy ne szakadjon ki a tüdejük, DE már EMEMÉ fájterek akarnak lenni. F-aszméregetés nem több ez.

Egyébként én sem értem, hogy miért nem elég az, hogy valaki űz 1 esetleg 2 küzdősportot aztán képzi és fejleszti magát. Minek versenyezni is?? Miért kell másoknak bizonyítani, hogy tudsz (vagy éppen nem tudsz :D) valamit? A küzdelmi tudást szerezze meg az ember, legyen edzett, aztán jól van.

2017. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj a versenyzéssel sem.

Ahova én járok a gyerekeknek 1-2 ezer a tagdíj, cserébe versenyeznek (ha akarnak). Csak ha menősködni akar, az már baj! Ismerek olyat aki már előre megvette 10 ezerért a kesztyűt, meg a legkomolyabb ruhákat, a legdrágább fogvédőt, aztán meg a szurogató balegyenesektől már behuggyozott.

2017. jan. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!