Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha siklóernyővel kiugrok egy...

Ha siklóernyővel kiugrok egy repülőből, akkor ugyan úgy le tudok szállni vele mint az ejtőernyővel, vagy ez csak szélben használható?

Figyelt kérdés
2017. febr. 2. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A siklóernyő ugrásra nem alkalmas. Az elején lennének problémáid,például azzal,hogy nem tudod úgy behajtogatni mint egy erre alkalmas ejtőernyőt.Arról nem beszélve,hogy szét szakadna.Továbbá a siklóernyő zömében a felfelé áramló levegőt "használja ki",semmiképp nem a szelet. Létezki viszont a kettő kombinációja. Paplanernyő..ezzel lehet ugrás után siklani.Lényegében ebből fejlesztették ki a siklóernyőket.
2017. febr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aha. Akkor ha jól értem arra gyenge, hogy gyorsan zuhanó embert megállítson?!

Csak arra jó, hogy ha a légáramlat megemel akkor engem is felemeljen?


Mennyire veszélyes sport/ hobbi?

Ha jön egy nagyobb szél, akkor eltépheti az ernyőt?

Nem tornádóra gondolok, csak, hogy felrepülök vele és jön 1-1 nagyobb szélfúvás 10-30 másodpercre.

2017. febr. 2. 18:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Természetesen ennek a sportnak is megvan a veszélye.Képzéseken kell részt venni,ahol mindent elmondanak,megmutatnak.Szerintem azért ha szakszerűen űzik akkor nagyon szép sport.
2017. febr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van képzés, de most az lenne a kérdésem, hogy ez egy nagyobb rántást akkor nem bír ki? Az ejtőernyő meg igen?
2017. febr. 2. 22:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Ki lehet ugrani vele gépből, csak szabadesés nincs és egy szél soha nem fog akkora erőt kifejteni mint amikor kinyílik egy ernyő, és más erők is hatnak rá
2017. márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha speciálisan D-bag-ben hajtod össze, akkor kiogorhatsz vele légbalonból, helikopterből, de itt az a lényeg, hogy egyből nyilik az ernyő, tehát nem kap nagy rántást a zuhanástól. Elég extrém verziója ez a siklóernyőzésnek. Siklóernyővel dombról lehet startolni, lejtőszélben vagy termikekkel lehet vele repülni. Csörlővel is fel lehet húzni és akkor termikekkel távot repülni. A siklóernyővel nem ugrunk, hanem startolunk (hegyről vagy csörlővel.). Van a hátimotoros verziója, amikor sik terepről is fel lehet szállni. Ezt inkább szélcsendben, nyugis időben szoktuk.
2017. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!