Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen önvédelmi sportot...

Milyen önvédelmi sportot ajánlotok?

Figyelt kérdés
14/Fiú vagyok és jelenleg karatézom, amit szeretnék abbahagyni. Egyrészt, mert elegem van a katázásból, másrészt, mert túl kevés a szabad küzdelem. Valami olyan sportot keresek, ahol megtanulok jól verekedni, és nincs semmi formagyakotlat. Ja és budapesti vagyok. Előre is köszi
2017. dec. 4. 18:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
18%
Helyes, jó ötlet! Budapesten Savate mindenképpen ajánlott, legalább egy próbára. De önvédelemre a Box is jó, illetve a Thai Box is. Budapesten van minden, így bőven tudsz választani, a Kick Boxot nem ajánlom, vagy csak utoljára. Pesten van jó Hung-Gar és Choy Lay Fut edzés. Ezekhez párosul némi formagyakorlat, de amúgy az oktatás jó. Ettől függetlenül maradj a küzdősportoknál, esetleg a jövőben lenézhetsz Hung-Garra, mert az tényleg nagyon jó.
2017. dec. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Amit írtál, a Hung-Gar nekem így ránézésre elég szimpatikus, de ilyet budapesten nem igazán találtam, úgyhogy ha át tudnád küldeni a likjét azt megköszönném.

Amit még hozzá tennék, az az, hogy nem szeretném, ha kiK.O.znának edzésen.

Ezt nem úgy értem, hogy félek az ütésektől; az sem baj, ha lila foltokkal megyek haza, de azért K. O. -t meg csonttöréseket nem igazán szeretnék. Előre is köszönöm a további válaszokat!

2017. dec. 4. 19:30
 3/32 anonim ***** válasza:
Hát én se találom, kellemetlen. Viszont Savate biztos van, Box is, ezek is teljesen jók, illetve tudom ajánlani ezek mellé még a Wing Chunt, ami szintén kiváló önvédelemre. A Wing Chun eleve egy önvédelemre alapuló stílus, csak mégis meg van spékelve kis agresszióval és harci mentalitással, ettől függetlenül ajánlott mellé valami igazi harcba készült stílus, például Hung-Gar, vagy Box, Savate, Thai Box. Én azt mondom, hogy menj Savatéra, majd tedd hozzá később a Wing Chunt. De amúgy maga a Savate is elég ám önvédelemre. Viszont az sosem árt, ha több stílust ismersz és hátránya nincs, ha a Savate mellé tanulsz Wing Chunt, például.
2017. dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! A Wing Chun nekem tetszik, úgyhogy ezt szerintem mindenképpen ki fogom próbálni. Ehhez találtam edzést, de ettől függetlenül örülnék, ha tudnál mondani helyet, ahol jól oktatják. A savate is tetszik, de az nem annyira, úgyhogy az majd akkor fog érdekelni, ha a Wing Chun nem jön be.

Amúgy időközben rátaláltam a Kudo Daido Jukura. Erről valaki tudna mondani valamit? Köszi előre is!

2017. dec. 5. 14:31
 5/32 anonim ***** válasza:

Minden Lo Man Kam féle Wing Chun jó Magyarországon. Ezt írd be és amit kiad, az jó lesz. Nem Pesten élek, úgyhogy nekem is ugyanannyit kéne csinálni, mint neked. Neten nézz utána, utána menj le egy edzésre és próbáld ki, kérdezz sokat és dönts.


Ez a Kudo Daido Jukura egy full kontakt küzdelmű Karate, ami így nagyon jól hangzik, de mivel tetőtől talpig védőfelszerelésben vannak, mint az amerikaifocisták, így lényegesen csökken a stílus effektívsége, így csak később ajánlom az utolsók között. Sajnálom, hogy a Savate nem tetszik, pedig az az egyik, ha nem a legerősebb nyugati stílus. Ütnek olyan jól, mint a Boxolók, rúgnak olyan jól, mint az északi Kung-fu stílusok és hasonlóan jó védelmük van, mint a Thai Boxolóknak. Ez egészen jó ám! Egy próbát mindenképpen megér, hátha mégis tetszik, mert azért netről nem lehet olyan jól ítélni.

2017. dec. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszi ezt a választ is!

Én nem mondtam, hogy a savate nem jön be, csak azt, hogy először a Wing Chunt próbálnám ki. Azt tudom, hogy a savate is full contactos, de az mennyire durva? Mint előbb írtam, nem igazán szeretnék KO-t meg csonttörést. De az is érdekel, csak a Wing Chunról többet tudok. A Kudo Daido Jukuban pedig nem csak a versenyen vannak olyan védőfelszerelésben? Előre is köszi a válaszokat!

2017. dec. 5. 16:05
 7/32 anonim ***** válasza:

Csonttörés és kiütés, ezek olyan dolgok, mint sakkban a királynő elvesztése. Vigyázol rá, amennyire csak lehet, de néha előfordul, hogy leütik. Ha most ezt nem akarod, akkor ne menj küzdősportra.


Amúgy ha versenyen védőfelszerelés van, akkor edzésen is az lesz, mert a versenyre készítenek fel.

2017. dec. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Eleged van a katázásból? Akkor a karate nem neked való.

[link]

2017. dec. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

"A kata, magyarul formagyakorlat egy előre megkoreografált, logikusan felépített mozgássorozat, amely egy elképzelt harcot mutat be."


Már az első mondata hibás. Ez a hatalmas tévhit miatt van annyi béna Karatés és Kung-fus. Mert ez bizony nagyon nem így van!

2017. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

8-as grat a válaszhoz. "szeretném abbahagyni a karatét mert elegem van a katázásból"

Erre a válasz: "eleged van a katázásból? Akkor a karate nem neked való".Ha azt mondom hogy szeretném abbahagyni az valószínűleg azt jelenti, hogy nem nekem való. Na mindegy, szerintem ha teheted a jövőben inkább ne adj ilyen válaszokat. Most komolyan ez olyan mint ha megkérdezi hogy mit csináljak ha piros pöttyök vannak az arcomon, te meg azt írod, hogy piros pöttyök vannak az arcodon.

SűrítettLevegő neked sztem igazad van a 9es válaszban.

2017. dec. 6. 18:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!