Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ninjutsut érdemes elkezdeni?...

Ninjutsut érdemes elkezdeni? Ha elkezded tanulni, akkor csak amolyan "felvizezett", sima küzdősportot tanulsz, ahol csak harc van, mint más küzdősportokban, vagy pedig megtanítják az ősi ninja-technikákat is (lopakodás, robbanószerek)?

Figyelt kérdés
Vagy olyat már nem is lehet sehol tanulni?
2010. júl. 5. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Nindzsicu LOL. Láttam én ilyen nindzsicusokat, szart se tudtak...
2010. júl. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi az épületes hozzászólást!
2010. júl. 5. 19:54
 3/11 anonim válasza:

Egyetértek az elöttem szólóval lehet hogy a technikákat az ötven kilós japánok egymáson megcsinálják ,de hogy a 120 kilós kancigányon nem fog működni az biztos.

Nem mondom vannak benne jó dolgok is (egy rövid ideig csináltam), de jobban megéri mást csinálni.

2010. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, de én nem erre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy ezek a híres-hírhedt technikák megtanulhatóak-e ott.
2010. júl. 5. 22:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Láttam egyszer egy dokumentumfilmet igazi japán ninjicu dojoról.Ott megtanították a mérgezést döglött macska tetemmel,a robbanószerek használatát,mindent.Viszont volt egy bibi,csak született Japán tanúlhatott ott,és a dojóban is laktak a tanulók.

Az itthoni oktatás szerintem közelebb áll egy hagyományőrző dologhoz.Puskaport nem fogtok használni edzésen az biztos.

De Japánban van nyitott dojo,ahol kűlföldiek is edzhetnek.

2010. júl. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja, én meg láttam a kickboxert a TV-ben, és tongpo a sípcsontjával rugdalta a betonoszlopot, azt potyogott a vakolat...
2010. júl. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"ja, én meg láttam a kickboxert a TV-ben, és tongpo a sípcsontjával rugdalta a betonoszlopot, azt potyogott a vakolat..."

És ez kit érdekel? Én meg láttam egy kutyát, ami a fogával széttörte a mandulát. Bocs, de nem értem, miért nem lehet a KÉRDÉSRE válaszolni.

2010. júl. 6. 13:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Na hogy válaszoljak a hülye kérdésedre: A ninjutsu nemhogy felvizezett, felhugyozott harcművészet. volt dolgom sok harcművészet űzőjével, és egyikről sem tudom elmondani, hogy csak kizárólab bénákkal találkoztam. Kivéve a ninjutsut.


De legalább az arcuk megvan hozzá. iszonyat gyilkológépnek hiszik magukat, amikor meg bunyó van, hát igen... :))))

2010. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 RyuKocusei válasza:
Kérdező.. én ninjutsut tanulok, előtte shaolin kung-fut tanultam, boxoltam, bírkóztam, wing-tsun kung-fuztam, de a nijutsu közel a legéletszerűbb mind közül (a fel nem sorolt sportok, harcművészetek köül nem tudom). egy mester, vagy magas fokozattal rendelkező ember biztosan összecsomagol szinte bárkit. példaként: Masaaki Hatsumi sensei.
2011. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 RyuKocusei válasza:
...ja...és nem kell fegyver ahhoz hogy lefegyverezz bárkit is. a taijutsu (ninjutsu fegyver nélküli változata) erre is megtanít. az izületek nem rendeltetés szerű állapotig való feszítésével, elősegíted hogy akár egy nálad 50-70 kg-mal nehezebb ember felnyalja a betont! nem kell erő, csak anatómia.....
2011. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!