Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megéri váltani egy jobb...

Megéri váltani egy jobb bringára vagy elég ez?

Figyelt kérdés

Évi 2500-3000km-t edzek az országútimmal, tudom ez nem valami komoly mennyiség, de mellette futok is.


Most egy kb 30 éves acéllal nyomom, 8-as campa fekváltós. Nem rossz, igénytelen, egész olcsón lehet fenntartani. Csak hát régi meg 11 kiló a drága...


Érdemes lenne beruházni egy újabba? Használtakat néztem, pl egy 5 éves alu+karbon villás 10-es 105-el szerelt bringát árulnak most 120 ért.


Megérné lecserélni? Adna valami valódi előnyt? Vagy csak placebó lenne, mert ha újabb akkor jobb is alapon?



2020. ápr. 10. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha "csak" edzésre használod és nincs baja akkor jó az.
2020. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Országúti versenyre nem járok. Inkább csak magammal meg az órával versenyzek. Meg igyekszem a környékbeli strava szegmenseken top10-be kerülni.
2020. ápr. 10. 10:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Én azt éreztem hogy az új bringa többet adhat. Ez be is jött. Mondjuk én montizok....

Ha te is így gondolod akkor vegyél egyet. Az ujabb jobb nem feltétlenül placebó pláne nem országuton. Montinál viszont igen 😕

2020. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért sokat fejlődtek a dolgok. Szerintem fékben, váltásban éreznéd a különbséget, és a merevség miatt javulna a hajtás hatékonysága. A váz a kérdés, mert az acél után az alu/karbon akár ronthat is a komforton. Ezt egy próbával lehetne kideríteni. Viszont a súly az emelkedőkön biztos érezhető lenne. 11 kg nagyon sok országútinak. Ma már egy jó gravel is 10 kg alatt van.

Szóval igen, gyorsabb lennél valamivel, és valószínűleg a bringa kezelhetősége is jobb lenne. A komfort kérdéses nekem. Menj el, és próbálj ki egy ilyen modernebb gépet! Ez meg fogja válaszolni a kérdésed. Ha anyagilag megteheted, szerintem érdemes haladni a korral.

Na meg van egy mondás:

Life's too short to ride shit bikes. :)

2020. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az alu/karbon mindenképp merevebb ami ront a komforton.

De cserébe könyebb és nő a hajtás hatékonyság (ami neked mellékes).

Kell neked ez?

Megengedheted magadnak?

2020. ápr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: Ezt nem merném ennyire egyértelműen kijelenteni, bár kevés tapasztalatom van a témában. Azt mondják, írják, hogy a váz anyagán kívül legalább annyit számít annak a tervezése. Karbonnal különösen sokat tudnak játszani azzal, hogy milyen irányban mennyire legyen merev. Alunál pedig hidroforming miatt tudnak mindenféle változatos profilokat kialakítani, amikkel tudják befolyásolni a váz tulajdonságait. Sima cső profilnál és hagyományos váz kialakításnál mondjuk jó esély van rá, hogy valóban lehet követeztetni az anyagból. Újabban azt látom, hogy különösen nagy hangsúlyt fektetnek a gyártók abba, hogy komfortosabbak legyenek a vázaik, mivel ez általában gyorsaságot is jelent. Kezdenek teret hódítani a szélesebb gumik és az egyedi rezgéselnyelő vázkialakítások, nyeregcsövek. Bár ez még valószínűleg a használt piacon sem a százezres árkategória.
2020. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!