Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen meleg ruhát/felszerelés...

Milyen meleg ruhát/felszerelést ajánlotok a téli biciklizésekhez?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fentről lefelé:

- sapka a sisak alá

- sál, amit a szád elé is tudsz húzni

- aláöltöző + hosszúújjú mez + kerékpáros kabát

- térdvédő, termo nadrág

- két zokni, cipőre kamásli


Mindez 10 fok alatt 2-3 órán keresztül működik. 10 fok felett a kabát helyett biciklis pulcsi.

2021. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 B2man ***** válasza:
32%
A lényeg: szél és esöàllo legyen! A többi erönlét kèrdése...
2021. aug. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Én a sálat nem húznám fel az arcomra, az védje a nyakamat.

"Szerencsére" a koronavírus több ezer pamut maszkot adott nekünk, amit nyugodtan használhatunk kerékpározáshoz is.

Én télen nyáron hordom őket.

Előtte speckó kerékpáros maszkom volt, de a sima pamut 100x jobban bejön.


Leginkább a térdedet és a bokádat kell védeni, mert azok a mozgó pontok, és mint az autóknál is, embernél is fontos a megfelelő kenés a porcok között.

Hidegben kevésbé csúszik szépen, nekem tört is le a porcdarab a térdemből anno a hideg miatt, azóta sem 100%os ha kihül.

2021. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget :)!
2021. aug. 29. 13:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Jók amiket eddig írtak,de közben ne felejtsd el hogy télen is izzadsz és hevülsz,inni akkor is kell,illetve nem árt ha az izzadósabb testrészeken nem pamut van.
2021. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Decathlonban viszonylag olcsón fel tudsz öltözni télre. Nekem már a második telet bírják a ruhák pedig megyek 0 fokban is, havi 4-600 kmt.
2021. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kulcsszó a RÉTEGES öltözet, lehetőlet jól szellőző és gyorsan száradó technikai anyagból. Nadrágból értelemszerűen hosszúszárú, ha hidegre érzékenyek az ízületeid, akkor térdmelegítő is javasolt. Fentre aláöltözet > ha nagyon hideg van akkor egy mez > kabát.

Ami fontos még, az a kesztűy, mivel ha a kezeid fáznak, akkor az egész hőérzeted agyon van csapva.

Nyakra célszerű még egy bringás körsálat húzni, mert ha fent bevág a menetszél, akkor a legjobb kabátban is fázni fogsz.

Cipőből is érdemes lehet beszerezni egy télit és mindenképpen vastag zoknit húzni, ne fagyjanak el a lábujjaid.


Persze az ideális kombó függ attól is, hogy hol tekersz. Ha csak a Velencei tavat akarod körbebringázni, ott különösebb erőkifejtés nem kell, így célszerű több, vastagabb réteget magadra venni. Ha sok szintet mész, akkor garantáltan fel fogsz hevülni, izzadni is fogsz, így nem kell túltolni a felső ruházatot.

2021. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Illetve a legfontosabb kérdés kimaradt.

Bringázól mint eszköz amivel eljutsz egyik pontból a másikba, vagy bringázol mint hobbi sport.


Mert azért ha munkahelyre mész ott a dress kód megzavarhat dolgokat, viszont lerövidíthet távokat.

Én 10 perc bringával érek be, így vászon nadrág és 100%gyapjú pulcsi a 100% pamut ing felé.

Illetve erre veszek fel egy térdvédőt, motoros(de nem protektoros) bőrkabátot.

Soha nem volt még gondom vele.


Ha sportra mész akkor azért nagyobb a szabadság ruha terén.

2021. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!