Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikliláncot ki tudom valahog...

Bicikliláncot ki tudom valahogy cserélni láncszétszedő szerszám nélkül?

Figyelt kérdés

Szóval most kellene láncot cserélnem a bringámon, meg is vettem a láncot és hazavittem, de szembesültem vele hogy a gyári láncon nincsen patentszem, így azt nem tudom róla leszedni. Mit tudok tenni? A következő opciókra gondoltam:

-nem a láncot szedem szét hanem leszedem a kereket majd felnyitom a görgő házát és az első váltókanalat, így le tudom szedni a láncot.

-elkérem a flexet a szomszédtól.

-megkérek egy bringaszervízt hogy szedjék le a régi láncot.

Vannak más opcióim? Például házi praktika amivel szét tudom szedni a láncot? Vagy ezekben a lehetőségekben gondolkodjak?


2021. dec. 22. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Szeg, kalapács.
2021. dec. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Flex , méretezd a levágotthoz az újat . Amennyiben passzol akkor a beillesztett lancszemstiftet egy nagy franciakulccsal bepréseled . Ha ki kell szedni akkor 1 db acélbeütő vagy szeg 1 db kalapacs acélanya amire rahelyezed a lancot . Kiütöd .
2021. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha az új láncon van patentszem akkor elég egyszerűa megoldás... a régit bármilyen módon szétbarmolhatod: flex, fűrész, stb. A váltót sem kell szétszedni ha már elvágtad kibújik belőle. (mondjuk tisztítani a hajtáslánc elemeit nem ártana ha már láncot cserélsz)

Ha az újhoz sincs patentszem akkor inkább szerviz, vagy vegyél egy láncbontót, vagy egy patentszemes láncot. Láncbontóval is óvatosan kell dolgozni, kell hozzá azért kis rutin, ne élesben csináld először, a régi láncon gyakorold a szétszerelést, összerakást.

2021. dec. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az újhoz van patentszem, csak a régit kellene róla leerőszakolnom.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2021. dec. 22. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az fel sem merült, hogy vegyél egy láncbontót? A lánc méretre szabásához is jól jön. Az első megoldásod amúgy nem működik, mert a láncvillán is át van fűzve a lánc.
2021. dec. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2 fogoval lazan szetbszhato a lanc
2021. dec. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az új láncból is 99%, hogy ki kell szedned pár szemet, tehát nem árt egy láncbontó. Nem drága.


Mivel egy láncról írsz, ezért eddig sem cserélgetél láncot (nem rotálva használsz 2-4 láncot). Ebből és a rongálós megközelítésedből következik, hogy a régi láncban sem csak 500 km van. Tovább, mivel csak most vetted észre, hogy nincs patentszem a láncodon, eddig sem tisztíthattad gyakran.

Mindebből az következik, hogy szinte biztosan hátsó sort is illene cserélned, amihez szintén kell 2 célszerszám és egy nagy villáskulcs.

Jobban jársz, ha visszamész a boltba és kérsz veszel még egy hátsó sort.

2021. dec. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Cseréltem már láncot, akkor flexxel levágtuk, és nem kellett bontani az új láncból mert az jól passzolt. Az első/hátsó fogaskoszorú nincsen csereérettre kopva, kazettaleszedőm, hajtóműleszedőm illetve hasonlók pedig vannak itthon.

Veszek egy láncbontót és meglátom mi a helyzet a csere után.

2021. dec. 23. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!