Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes biciklizések között 1...

Érdemes biciklizések között 1 nap pihenőt hagyni regenerálódásra?

Figyelt kérdés

Általában 25-50 km között tekerek alkalmanként (terepen, összteleszkópos montival, szóval outisok légyszi ne támadjatok le azzal hogy nektek a bemelegítés ekkora távolság)

Minden második nap szoktam menni biciklizni, viszont van néha, hogy megpróbálok 2 egymást követő napon is menni, és a második napon általában mindig izomláz van a combomban tekerés közben, és így nem olyan kellemes, és nem is tudok olyan gyorsan menni.

Érdemes megtartani ezt az 1 nap pihenőt, vagy ha minden nap mennék, akkor előbb-utóbb hozzá erősödnék, és nem lenne izomláz?


2022. márc. 19. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon leegyszerűsíve: Ha fáradt vagy, akkor ne menj! De 25 km-t lehet menni minden nap. Fontosabb, hogy egyél eleget és aludj, pihenj.

Ha 50 km alatt (500-1000 m szint mellett) nem eszel semmit, akkor azt meg fogod érezni másnap. Ilyenkor jobb pihenni.


Szoktam menni egymást követő napokon. 25-50 km még terepen sem olyan sok, hogy pihenőnapot kelljen beiktatni.

Nem mindegy, hogy milyen terhelésen mész.


Voltam többnapos versenyen és látható volt, hogy 3-4 nap után mindenki kezd fáradni. De ugye itt mindenki próbált tempót menni.

2022. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MGéza ***** válasza:
100%

Edzettség függvénye. Heti 3-4 tekerés vagy ahogy kijön, 1 napos pihenőkkel kezdő szinten teljesen jó terhelés.

Bármilyen sportban azt szokták mondani hogy kell pihenőnap, máskülönben az izomzatodnak nincs ideje megszokni a terhelést.

Kicsit haladó szinten már lehet olyat csinálni hogy heti 2 hosszú, kettő-három rövidebb intenzív tekerés, de legyen fix pihenőnap, amikor legfeljebb nézed a sportot.

Outis vagyok mellesleg. Jelen pillanatban nekem fitnesz jelleggel heti 2-3X 40km, 1-2X 60-80km az adagom. Max 5 edzés hetente, de persze hozzáteszem, hogy nekem ez váltott műszakos fizikai munka mellett, szóval több nem is nagyon férne bele.

2022. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!