Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Patentszemet hányszor lehet...

Patentszemet hányszor lehet újrahasználni?

Figyelt kérdés
Levettem a patentszemes láncot a bringáról, majd egy új láncba átraktam és úgy raktam vissza a bringára. Ebből nem lehet gond?

2022. máj. 9. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Arra a láncra amiről levetted arra vissza lehet tenni. Nekem sok éve nem volt így semmi problémám. (kopp kopp kopp)

De egy régi kopott patentszemet új láncra ne tegyél fel!

Egyrészt filléres cucc, másrészet meg miért nem olyan láncot veszel amihez eleve adnak?

2022. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Én már legalább 10-szer levettem. :D Nem volt soha gond.
2022. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
A gyártó szerint egyszer. Gyakorlatilag simán visszarakom ugyanarra a láncra és semmi baja.
2022. máj. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Új láncra régi, kopott patentszemet ne tegyél!!

Új lánc, új patentszem ez az alap.

Aztán ha azt a láncot leveszed takarítás miatt akkor persze visszarakhatod a saját patentszemével. Ha együtt elkoptak, akkor kuka.

Ha elszakad a régi patentszem és szétvered a töködet a felső csövön akkor meg majd káromkodsz mi? :D

2022. máj. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hypno ***** válasza:
0%

Hogy a bánatban tudna egy patentszem elkopni, amikor a csapjai egy hüvelyben futnak és nem találkoznak a fogaskerekek fogaival?


Kérdező!!!


Nem lesz semmi baja a másik láncban.

2022. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Lánckerék, nem fogaskerék. Görgő, nem hüvely.

Ugyanúgy kopik mint a lánc többi szemének többi csapja a többi görgőben te nagyonagyoniskolázott jóképességű gépészmérnök te.

Aztán felőlem berakhatja a régi patentszemet az új láncba ha úgy akarja. De ha elszakad és a mentő viszi el akkor az már a maga baja lesz. Majd a gipszágyban lesz ideje gondolkodni hogy egy párszáz forintos patentszem miatt került oda és megérte-e.

2022. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat srácok, azt hiszem ez lesz a helyes döntés, ha kihajítom a patentszemet a pcsába és jöhet a jól bevált lánckinyomó, ha már az úgy is megvan :)
2022. máj. 10. 22:17
 8/10 hypno ***** válasza:
53%

#7


A patentszem praktikusabb (szerintem)

2022. máj. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sokszor összeraktam már láncbontóval mikor elszakadt a lánc. Sokáig nem volt gond vele, de mikor átnyomod a csapot a lyukon akkor sérülhet a vége. Elvileg a patentszem jobb ebből a szempontból. Új láncra régi kopott patentszemet nem tennék, mert minden lánc annyira erős mint a leggyengébb láncszem.
2022. máj. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tothp ***** válasza:

A nyolcsebességes láncokat patentszem nélkül szereltem. Kis tulzással szinte akármivel (szög-féltégla)

A 9-es és annál karcsúbb láncok nagyságrenddel érzékenyebbek a szerelési hibákra. Ott mindíg jó, ha van patentszem. Nem nagy tétel. Midíg újat!

2022. máj. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!