Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek 50 év felett...

Szerintetek 50 év felett meglehet-e tanulni kerékpározni?

Figyelt kérdés
Soha életemben még nem próbálkoztam vele, most vettem egy kerékpárt, és kiváncsi vagyok menyi esélyt láttok erre.
2010. szept. 20. 19:36
 1/7 anonim válasza:

Én 2 40-es rokonomat is tanítottam biciklizni, ma mindketten stabilan tudnak! picit nehezebben ment mint a gyerekeknek, de ha van kitartás akkor sikerülni fog!

(1-2 eséstől nem szabad feladni!:) Sok sikert!

2010. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs valamilyen szervi eredetű egyensúlyzavarod, miért ne?

Persze azért csak óvatosan, mert 50 felett már törékenyebbek a csontok :)

2010. szept. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Persze!!! Van olyan ismim aki ennyi idősen kezdett motorozni, úgy, hogy előtte nem bringázott soha. Most már Hungaroringre jár, térdkoptató meg lenn a kanyarban.. :D Olyan helyen kezd ahol nem lát senki v éjszaka. :P
2010. szept. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 40 éves koromban tanultam meg bicajozni, első utamat a körtefa állította meg. De aztán semmi probléma nem volt. Hajrá!
2010. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha lehet egy javaslatom: a legmodernebb kerékpározás-tanítási módszer szerint először az egyensúlyozást kell megtanulni _pedál nélkül_, olyan magasra emelt nyereggel, hogy éppen csak leérjen a lábad lábujjhegyen (vagy éppen csak ne), és ha így meg az elindulás-gurulás-megállás, akkor kell visszatenni a pedált és a hajtással próbálkozni.


A pedált 15-ös villáskulccsal lehet levenni, mindkettőt a bringához képest hátrafelé tekerve (vagy imbuszkulccsal, ahhoz is szokott lenni rajta lyuk). A legprofibbak a hajtóművet, a láncot és a középcsapágyat is kiszerelik, de ahhoz már speciális szerszám kell (amúgy bármelyik bringaszerviz megcsinálja).

2010. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Persze .
2010. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
minek kéne leszedni bármit is? toljad neki+ 2 hátsó kis kerékkel úgy a vagány!XD
2010. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!