Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országútisok általában patent...

Országútisok általában patent pedállal nyomják?

Figyelt kérdés
Szemely szerint én kb 4 éve országútizok,Alu vázas belépő szintű bringákkal, és még nem próbáltam patent (Spd Sl vagy Look) pedálokat, csak hagyományos taposó pedállal tekerek. Igaz nem szoktam versenyeken indulni, nem megyek nagy távokat általában 40 km vagy 50 km es gurulások.
márc. 6. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 99% patentpedállal megy.

De elsőre ne Spd-sl-lel vagy Look-kal kezd. Vegyél siam SPD pedált és SH56-as stoplit. Ez azért jobb, mert nem csak egyfajta mozdulattal lehet kioldani, hanem minden irányba, hirtelen rántással is kioldódik. Ezért ha az elején elfelejted kicsatolni vagy hirtelen kell megállni és reflexből le akarod tenni a lábad, ezzel a kombinációval nem esel el, mert ki fog oldani. Az Spd-sl és a Look pedálok csak egy fajta, oldalirányú tekerő mozdulatra oldanak, ha nem úgy teszed le a lábad, abból esés lesz.


Pedál: [link]

Stopli: [link]

márc. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MGéza ***** válasza:

40-50km távokon is bőven érezni fogad a változást, fix helyen tartja a lábat így kevésbé fárad, terheli a talpadat, hosszabb távokra is bátran elindulhatsz, sőt szabályosan kívánni fogod, nekem azóta a szokványos 40-50kmből lett 60-110.

Kezdetnek teljesen jó egy dechatlonos rendszer is, nekem is olyan van, a cipőre sem költenék 50-100k összeget, jó nekem a 15k-s darab, az is elég merev és jól szellőzik. Egy ilyen rendszer pedált-stoplit cipőt számolva alsó hangon 50k körül van, azt azért érdemes átgondolni.

Hátránya, hogy tanulni kell vele az indulást és a megállást, ha meg kell állni előre kell gondolkodni hogy időben kiakaszd a lábad mert ha már dőlsz és akkor jut eszedbe, bizony géppel együtt fogsz tanyázni. :) Valamint kiálló stoplival a járás is kényelmetlen.

Szerintem ha rászoksz és már normálisan tudod használni, nem fogsz visszakívánkozni a tapasóra...

márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Legtöbbje igen. Ismeretségemben van két fickó, akinek nem jött be, ők visszatértek egy platform pedálhoz.
márc. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!