Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a tapasztalat egy kerékpár...

Mi a tapasztalat egy kerékpár elektormossá alakításában? Érdemes ezekkel az átalakító kitekkel foglalkozni, ha igen milyet érdemes, venni kihez, milyen bolthoz, céghez érdemes fordulni a beszerelés végett.

Figyelt kérdés

KTM Life 1964 2021-es és KTM life action 2018-as kerékpárokba szeretnénk.

Szeretünk tekerni de néha már megeröltető egy nagyobb emelkedő, vagy 80-100 km után a nap végén a tekerés. Olyan sokat azért nem tekerünk, hogy ezért 3-4 millió forintot elköltsünk két elektormos kerékpárra.



ápr. 15. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni túrázásra megfelelő,normális elektromos kerékpárt bőven 3-4 millió alatt,a normális ebike inkább mtb kategóriában milliós tétel.

Szerintem jobban megéri valami olcsóbbat venni mint az átalakítással vessződni

ápr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a 3-4 milliót a két kerékpárra értettem, mert ahogy nézem olyan másfél körül vannak. KTM, Cube ba gondolkodom. Nem akarok vesződni, ezért keresek tanácsot, hogy hol csinálják meg, mert gondolom pár nap alatt be tudják szerelni. Hacsak a vesződés alatt nem arra gondolsz, hogy gondok lesznek vele, mert az a tapasztalat, hogy meghibásodik, kerreg, kattog stb. Ezért próbálok tapasztalatokat, gyűjteni hogy érdeme-e ilyesmin gondolkodni.
ápr. 15. 13:28
 3/11 MGéza ***** válasza:
100%

0,6-1M körül már kapsz vázba rejtett aksipakkal komplett gépet ami átalakítóknál nem oldható meg, mindenképp el fog venni valahonnan az aksipakk a túrafelszerelés rovására értékes helyet.

Egy sima, kb nonamenak számító BAFANG szett kerül aksik nélkül 200k forintba, nem annyira éri meg, főleg hogy a váz sem eleve ilyen terhelésre készült.

ápr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi igen erre gondoltam, hogy eetelg a váz miatt nem jó és ettől is félek hogy emiatt a kerék a motorral sem úgy fog bepasszolni ahogy kell és nem fog kattogni mert valamiösszeér forgás közben. sárvédő bovden vezeték stb. Vagy hogy féket is kell esetleg cserélni ilyesmi.
ápr. 15. 16:30
 5/11 anonim ***** válasza:

1 millió körül van egy Kellys E-bike. Mármint a belépő szint.


[link]


A másik opció, hogy vezetett e-bike túrákra kell menni.

Ha évente párra elmész, akkor még mindig olcsóbban kijössz. Ha egész évben tekersz akkor olcsóbb venni egyet.

ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MGéza ***** válasza:

A KTM Machina Ride sem több ennél, szóval van választék:

[link]

Én a jelenlegi gépet ízlés szerint vagy eladnám vagy megtartanám, a jelen piaci helyzet alapján 200k összeg simán kérhető értük darabonként.

ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gábor elég részletesen bemutat egy ilyen átalakító csomagot és még teszteli is:

https://www.youtube.com/watch?v=7zyEz21tYd8

https://www.youtube.com/watch?v=pKBr83RPNPE

Kell egy alapvető hozzáértés a dolgokhoz hogy ha felmerül valami probléma, akkor azt tudd orvosolni.

ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7!


Belenéztem ebbe a borzalom, de amikor az egyik ugrás után azt mondta, hogy "van kazettás és van szabadonfutós", akkor világossá volt, hogy fogalma sincs a témáról.

ápr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenképp túra kerékpárban gondolkodom, mert kell a csomagtartó és a sárvédő. Az a baj, ahogy nézem ezekenek elég kicsi is a csomagtartója. Vezetett túrák nem jönnek be még utazásnál sem és annál azért rutinosabb kerékpárosok vagyunk (+ nem akarunk másokhoz alkalmazkodni legalább ilyenkor amikor a szabadidőnket töltjük.) Balatonról szoktunk indulni évente 5-10 alkalommal ad hoc ahogy jön és egyszer egy több napos tókerülés is játszik. Ja és 3-an vagyunk ezért 5-6 kerékpárt nem akarunk tudunk hol tárolni, tehát a régiek biztos eladásra kerülnének. Na mindegy még gondolkodom, körbekérdezek kerékpárboltokban, ahol esetleg csinálnak ilyen átalakítást. Budapesten vagy Balaton környékén esetleg tudtok ilyen szervízt, boltot?
ápr. 16. 08:31
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

8-as... nem az a lényeg, hogy ért-e a csávó a kerékpár szereléshez és/vagy tűpontosan mondja az alkatrészek neveit!

A videóban alaposan szemügyre vehető hogy egy ilyen szett miből áll, hogyan kell felszerelni, hogyan működik. Nem azt az alacsony felbontású képet kell nézegetni amit a kicsi kínai feltölt a weboldalra.

Aki kicsit rutinosabb a kerékpár szerelésben, úgyis meglátja a sarkalatos pontokat ahol be lehet copni egy ilyen szerelést, vagy azt hogy miért jó, vagy nem jó egy ilyen szett.

Én például e videó alapján döntöttem úgy, hogy nem veszek ilyen cuccot. És nem azért, mert valaki nem tudja a különbséget a kazetta és a menetes racsni között.

Látszik hogy te is csak a szokásos fröcsögős fórumrajáró vagy aki csak a hibát keresi amibe bele tud kötni. Szomorú életed lehet. :D

ápr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!