Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpár egyenes...

Országúti kerékpár egyenes kormányosra alakításával kapcsolatban kérdeznék?

Figyelt kérdés

Már vagy 3-4 éve használok egy Wilier Isoard outi biciklit.

Imádom, hogy suhan az úton, mintha magától menne. Egyet tekerek rajta és megy. Tök jól lehet vele haladni. Megszerettem.

A problémám, hogy egyszerűen nem bírom megszokni a kos kormányt. Közel 50éves vagyok, nem hajlik úgy a derekam, az alsó fogásokat sosem használtam, csak a felső egyenes részt és a fékváltókart használom mindig. A tenyerem is feltöri a nap végére, és a féket is elég idétlenül lehet basználni így. Ha hirtelen kéne nagyot fékezni, kb esélytelen.


Két kérdésem lenne.

Létezik-e olyan koskormány, ami tényleg kényelmes, nem csak egy cső bandázsolva. (Bár itt még mindig meglenne a fék probléma)


És akkor ha tényleg át akarom alakítani, az hogy néz ki.

A fékváltókart le kell cserélni, ugye kell egy fékkar és egy váltó.

A féket azt értem, az ok.

A jellemzően montikon használt váltókarok kompatibilisek az országúti váltójával? (Shimano 105 szett)


Ja, és napi 50-100, max 150km túrákra, és városban használnám.



máj. 2. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először próbálj meg egy új koskorámynt szerintem, nekem az segített. Ugyan olyan problémáim voltak mint neked, de egy megfelelő szélességű és geometriájú kormány mindent megoldott. Hirtelen nem fájt a nyakam, nem törte a kezem, a lenti fogás is kényelmes lett, hololtt előtte sosem fogtam lent. Illetve mindenhonnan kényelmesen elértem a fékkart, mert bizony a megfelelő kormány ezt is megoldja. Én egy 165 centis nő vagyok. 40 cm széles koskorámnyom lett, 12 fokos kihajálssa, az átlagosnál kisebb eséssel. Kicsit graveles. Érdemes ilyesemit nézni, ég és föld a különbség egy klasszikusabb kormányhoz képest. Bár nyilván nem tudhatom neked most milyen van, meg hogy milyen kellhet. Ez kölltségben sem sok, mert használtan vettem az újat 9000-ért, a régit meg eladtam 8000-ért, bandázst meg már amúgyis kellett volna cserélni...
máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltam ilyet, de nem lett jó. Más a vázgeometria, az egyenes kormánynál máshogy áll a kezed, túl hosszú lesz a váz, alacsony lesz az eleje, kényelmetlen az egész.

Az Izoard egy eléggé sportos váz, esetleg kipróbálhatnál egy endurance országútit, ahol magasabb a stack és rövidebb a reach (pl Cube Attain), nem kell annyira előrehajolni. Ha végképp nem jön be a koskormány, akkor nézz egy fitness biciklit, az nem más, mint egy egyenes kormányos országúti, csak a vázba ott bele van kalkulálva az egyenes kormány.

máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tothp ***** válasza:
Shimano 105-ös szettel szerelt bringát építettem így át. Ha jól emlékszem valami özönvíz előtti Shimano A20 fékváltókarral egész szépen működött. A kormány nem tök egyenes volt, hanem egy 25 mm emelésű darab. A geometria és a kényelem más kérdés. Nekem akkor ott pont bevált.
máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MGéza ***** válasza:
61%

"Közel 50éves vagyok, nem hajlik úgy a derekam"

Endurance outi lesz neked a megoldás. Ez klasszikus vázgeos, rendesen rádőlős fajta, nem csoda, hogy nem bírod annyira. A kar fáradásán lehet mérsékelni jó kesztyűvel, magasság állítással, bikefittinggel, kardiózással. A kormánycsere egyszerű megoldásnak tűnik, de kissé fejvakarós lehet a végére, ráadásul nem is biztos hogy eredményt hoz, az én karjaim például egyenes kormánnyal jobban fáradnak. Mondom ezt szintén 50 évesen.

máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TR75 ***** válasza:
Szerintem érdemes alternatív koskormányokat is nézegetned vagy/és rövidebb stucnit.
máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem, ez tényleg ordas szopás. Én is vén csont vagyok és az ülésnél alacsonyabb kormánymagasságot elképzelni nem tudnék.

[link]

Ezt a stílust ajánlom figyelmedbe, a döntéssel lehet játszani és a végén szarvval jópár fogási lehetőséget ad, vastagabb markolattal nem is szedi szét a kezed.

[link]

[link]

máj. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!