Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyivel leszek gyorsabb,...

Mennyivel leszek gyorsabb, miután vettem egy országúti kerékpárt?

Figyelt kérdés

Pusztán amiatt, hogy országútira váltok.


Jelenleg ún. fitness kerékpárom van, szélcsendes időben 22-24 kmh-t megyek, domináns szembeszél vagy hátszél esetén ennél lassabb, illetve gyorsabb vagyok.


Komolyabb hegyekben (pl. Bükk, Mátra évente kétszer járok maximum), ott 17-18 khm a sebességem.


máj. 8. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Nekem a fitnessemmel a kényelmes utazótemmpóm, olyan 24, síkon olyan 30-ig tudom kihajtan. Az outimmal kb 28 az utazó, és síkon úgy 36-ig tudom kihajtani.

De hozzáteszem, a fitness egy vintage acélvázas bicó, egy 35 éves Shimano hajtással, az outi megy egy ultegra szettes karbon. Szóval azért más szempontok is vannak mint hogy fitness vagy outi. De várható hogy outival gyorsabb leszel, már csak az optimálisabb légellenállás miatt is.

máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
A fitness kb. annyiban különbözik az országútitól, hogy egyenes kormánya van. Kb.ugyanannyival fogsz haladni outival is.
máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%
Semennyivel. De mivel "országúti" így gyorsabban kell vele menned, hogy meg legyen indokolva a kidobott pénz.
máj. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MGéza ***** válasza:
Pusztán amiatt tényleg nem leszel gyorsabb, inkább ha kategóriát is váltasz egyben, mint ahogy az egyes is írja: Mondjuk alu finess egy karbon endurance outitól nyilván lassabb.
máj. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!