Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 26"-os össztelós MTB-re...

WinsThons kérdése:

26"-os össztelós MTB-re milyen külső gumit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Városi túrára, nagyon ritkán terepre szeretnék egy olyan gumit, aminek kicsi a gördélési ellenállása, azaz gyorsabb. Velük szemeztem, melyik lenne jobb? Ill. bárki másnak mi vált be?

Maximum 10-12 ezret tudnék rákölteni/kerék, tehát összesen 20-24. Asztfalton mennék vele többet.



1. [link]



2. [link]



máj. 9. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A Contact Speed nem lesz jó terepen, laza talajon. Inkább nézd meg a Schwalbe Smart Sam-et. Annak van oldalt terepmintája, közepén pedig folyamatos a minta, így aszfalton is jól gurul. Ráadásul van belőle defektvédett változat is, az hasznos tud lenni.
máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Schwalbe Smart Sam volt a biciklimen gyárilag. Előtte az előzővel tízen évig sosem kaptam defektet, na ezzel pár hét után, úgy hogy ki is hasadt a gumi. Ami nem csoda, az anyagvastagsága ennek a guminak kb. egy teszkós zacskóéval egyenértékű!

Én is nagyjából ilyen felhasználásra használom: főleg város, aszfalton, néha a város körüli földutakon, könnyű terepen. Ezért a slick gumit kizártam. Nagyon drágát se akartam venni. Így a Michelin protek cross névre hallgatót vettem. Nekem bejött, jól tapad, nincs vele bajom, defektet még nem kaptam vele, van benne egy minimális defektvédelem, nem drága, reflexcsíkos és még szép is a mintázata. Úgy látom van 26-osban is. Ajánlom.

máj. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A dekás egy sár nehéz gumi, az nem valószínű, hogy gyors lesz. A Conti fürge lesz, de nem biztos, hogy megfelelő. Attól függ, mit értesz terep alatt. Kemény, döntölj talajon el lehet vele közlekedni. Laza talajon viszont nem működik egy ilyen sima gumi. Ha kell némi terepképesség, akkor a kettő között kéne találni valamit. Az ajánlott Smart Sam is beválhat, bár kicsit terepminta felé húz. Én ebben a kategóriában szerintem ezt választanám:

[link]



Ha külföldi rendelés is szóba jöhet, akkor akad még lehetőség:

[link] - Conti híresen jól gördülő MTB mintázata. Bár az értékelések szerint nehéz szerelni.

[link]

[link]

máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!