Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen táplálék kiegészítőket...

Milyen táplálék kiegészítőket érdemes vinni 1 hetes bringatúrára (napi távok 50-70 km)?

Figyelt kérdés

Napi szinten 50-70 km távok lesznek, a hét napból 3 napon lesznek azért emelkedők is (500-600 m szint/nap). Túrabiciklivel megyünk.


Elég sportosak vagyunk, ugyanakkor a sorozatterhelés elég megterhelő.

Gondolkodtam, hogy magnéziumot és BCAA-t viszek mindenképp, de ezen kívül tudtok még valami javasolni? Akár izomlazítót vagy egyéb táplálékkiegészítőt?


Köszönöm!



máj. 14. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha csak túráztok, nem keményen mentek neki az emelkedőknek, akkor nem nagyon kell különleges kaja.

Ha 2-3 óra alatt akarjátok letolni a 50-70 km-t akkor már el lehet gondolkozni, de lassabb tempónál nem kell ezt túlgondolni.


Ha meg semmi ilyet nem ettél eddig, akkor ne itt próbáld ki!

máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Napi 70 km-re nem kell semmi. Gondolom esztek valami reggelit, délre megvan a 70 km és lehet ebédelni.
máj. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bankkártya.
máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
cobra labs és THOR shot háborús bűnök kétóránként különben lemerülsz mint a nagynéném aksis olvasólámpája
máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha biztosra akarsz menni, akkor sótabletta, vagy izotóniás ital az izzadás miatt nem árt. Esetleg vészhelyzetre néhány műzliszeletet be lehet dobni.

Az energiazseléket és hasonlókat semmiképpen nem ilyenkor kell kipróbálni. Én megjártam vele, hogy 3 napja fostam a túrán, mire rájöttem, hogy attól van. :)

máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg izotóniás italport, de ezeknél a távoknál, ebbe az időjárásban szerintem nem szükséges az sem. Egyetek rendesen, így azok sok folyadékot és ennyi. :)
máj. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MGéza ***** válasza:
Napi 50-70km, hacsak nem jelentős szintkülönbségek leküzdéséről van szó, nem igényel semmi extra italt, táplálékkiegészítőt szerintem. Esetleg izotóniás italport készítenék be és sima víz helyett abból készült innék, főleg ha jó meleg időben tervezitek. Ilyen távok mellett úgyis sokkal több lazítás fog jutni egy napra mint aktív tekerés. Sima, megállások közben elkövetett kajálás, nézelődés pont elég utánpótlást fog biztosítani.
máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!