Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mik az előnyei, hátrányai...

Mik az előnyei, hátrányai egymáshoz képest egy ugyan olyan keskenyebb és egy szélesebb guminak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 12:27
 1/9 fantooom ***** válasza:

keskenyebb: kisebb futófelület, kisebb gördülési ellenállás, könnyebb tekerni.

vastagabb: szélesebb futó felület, jobb tapadás terepen, vagy technikás úton.

2011. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A keskeny gumi gyors, de csak aszfalton lehet használni, a széles gumi lassú, de jól csillapít.
2011. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A fentieken kívül: minél szélesebb a gumi, annál jobban bírja a defektet és annál kevésbé érzékeny a kismértékű nyomáscsökkenésre. A nagyon vékony (23-as vagy 25-ös) gumik esetén gyakran (naponta) kell ellenőrizni a nyomást, mert már egy kis levegő elszökése után is könnyen felütéses defektet kapnak. A lassan leeresztős defektekre is érzékenyebbek, egy virsligumival nem tekersz haza, ha van benne egy ici-pici szilánk. Defektvédelmet sem szoktak bele olyan jót rakni, mint a szélesebbekbe.


Nekem 28 mm széles gumi van a 3 bringámból kettőn, mivel ez vált be mindennapos használatra.

2011. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 fantooom ***** válasza:

28as???? a DH-sok használnak olyat. Annak a használata csak felesleges energia pazarlás.


nekem városira 1.4es slick

gyors, mozgékony, midndehol bevethető

2011. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A 23, 25, 28mm nem tudom mit takar pontosan... Az 1,75-ös gumi még szélesnek számít? (Semi-slick, defektvédős.)
2011. máj. 11. 08:29
 6/9 fantooom ***** válasza:
az 1.75, 1.95 az arany középút
2011. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A gumi szélességét szokás milliméterben és coll-ban is mérni. Az országúti alkatú bringákon a szélességet inkább mm-ben adják meg. Tehát a 28-as gumi 28 mm széleset jelent. Azért megnéznék egy DH-st ilyen gumival :)


Az inch és mm méret átváltása sajnos nem egyértelmű, mert az inch-es nincs szabványosítva. Az biztos, hogy az 1.75 a 47 mm-esnek felel meg (ilyet találtam itthon), és nagyjából arányosak, de nem lehet matematikai számítással pontosan átváltani.

2011. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked. Ezentúl már ezt is tudni fogom. :)
2011. máj. 11. 15:25
 9/9 anonim ***** válasza:

A szélesebb gumit könnyebb kezelni terepen, jobb a tapadása. A keskenynek betonúton van igazán haszna, mivel könnyebb tekerni.


Eddig csak széles volt nekem. Most 2.1 colos gumim van elől-hátul, de már kezdenek kopni, lehet egy még szélesebb fog idén felkerülni.

2011. máj. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!