Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hajtókar és tengely probléma...

Hajtókar és tengely probléma egyben, valami előrevivő ötlet?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen kb. 1hónapja volt szervizes bácsikánál a verseny MTB-m. Miután elhoztam durván 1,5-2hétig nem is volt vele semmi gond. Az után elkezdett a csapágyházban a hajtókar tengelyénél érdekes "fémes ütődéses" hang kijönni.. Ez még nem volt olyan feltűnő. Majd később 3.héten kb. már szinte minden nagyobb erőkifejtésre elkezdett ez a bizonyos hang jelentkezni (olyan mint ha "ütné" valami a csapágyházat belülről), és mindaddig ilyen hangot ad ki, amíg nem tekerem hátra a hajtókart, majd ismét elkezdek rendesen tekerni előre, ez után "megjavul". Furcsáltam, megnéztem a tengelyt és érdekes módon nem minden irányban de 90°-ot fordítva a hajtókaron az egész tengely hosszanti irányban lötyög a házában, és nem lazul le semmi... Szét akartam szedni, mert olyan gyanúm van hogy szét lett barmolva a golyóskosár. De, valahogy a szervizes manus úgy ráhúzta a bal oldali hajtókart a tengelyre, hogy egyszerűen a hajtókar lehúzó, kifordul belőle, valamint tiszta vasreszelék a menete a hajtókarnak (gondolom rosszul kapott bele a csavar amikor csinálta és szétdarálta az egész menetet). Egyszerűen a hajtókar lehúzó képtelen lehúzni, és most már bele sem tudom "kapatni"... Van valami ötlet hogy - hogy a jó életbe tudnám szétszedni ÉN magam, mielőtt szétdarálom annak a !!@@??!**/ -nek a fejét... Mert a környéken van másik szerviz, de az csak márkaszerviz és oda nem vihetem, ehhez meg biztos nem viszem. És tegyük hozzá hogy 6.000Ft-ot kért el, amit mellesleg kicsit sokalltam.
2011. aug. 14. 14:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Valamint nincs újabb 10.000Ft-om hogy lángvágóval szétvágják és kicseréljék az egész hajtásrendszert középen... Mert nem hinném hogy ez máshogy szét jönne....
2011. aug. 14. 14:41
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Mindenkivel előfordulhatnak hibát, lehet ez a szerelő alapból bal****. De előfordulhat hogy valamelyik csapágygolyó nincs a helyén, esetleg nem is lett berakva, vagy nincs a tengelynek elég kenése. Hozzáférhetetlen helyre ideiglenesen jó a folyékony olaj vagy WD-40. Többet nem tudok mondani mert ahogy mondtad szét kellene szedni a tengelyt hogy lehessen látni valójában mi a baja. A csavarral meg nem kell nagy húhót csapni nem kell lángvágóval nekiesni ha végképp nem jön le, fogsz egy akkora fúrót ami 1mm-el kisebb mint a csavarmenet keresztmetszete és óvatosan megfúrod a csavart hosszában ügyelve hogy a menetet ne tedd tönkre. Ha tényleg lassan csinálod mármint magát a fúrást akkor is 2-3perc alatt meg van és ha jól csináltad csak egy csavarodba került.

Üdv.

2011. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!az enyémbe ugyanezek miatt középrészt illetve csészét kellet cserélni .én a helyedbe megprobálnám Wd40 nel vagy valamilyen csavar lazitoval .lehet hogy beválik.
2011. aug. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem csak simán cserés volt a hajtókar, de az általad említett okok miatt nem tudtam leszedni. Én flexszel óvatosan belevágtam a hajtókarba és simán lejött, a tengelyt, középcsapágyat nem kellett cserélni, mert azt nem sértettem meg.

Egyébként szerintem még megoldás lehet, egy csapágylehúzó is, valami ilyen fajta:

[link]

Így mindent megmenthetsz, ami menthető. Viszont, ha nincs ilyened, és nem is tudsz ingyen kölcsönkérni, akkor ez sem megoldás.

Szerintem vidd vissza és szépen, kulturáltan mondd meg a szerelőnek, hogy elbaszta és csinálja meg. Bár, valószínűleg úgysem fogja beismerni, meg azt is megértem, hogy nem akarod odavinni mégegyszer.

2011. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Itthon én már nem merek hozzányúlni, mert akár mit csinálok meg sem mozdul, csúnya szóval mint ha rá lenne roh*dva. Az lesz pedig hogy visszaviszem hozzá, és szépen csinálja meg mert gyári hiba miatt a bal hajtókar lötyögött az tény, és megcsinálta, de azért "ráhegeszteni" nem kellett volna.
2011. aug. 15. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is flexszel jött le egy nagyon rágyógyult hajtókarom, úgytűnik ez nem olyan ritka :) Balos hajtókart 3 perc alatt fel lehet hajtani egy bringás haveri körben, nekem is van mindig pár, úgyhogy szerintem bátran ledarabolhatod :)

És a szervíz erősen bizalmi kérdés, vegyél 1-2 spéci szerszámot, ami még hiányzik és csináld magad!

(és ha még nem monoblokkos a bringád, azt rakjatok bele)

2011. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!