Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nyáron nagyon szeretném...

Nyáron nagyon szeretném körbebiciklizni a balatont, meg egyéb bicikli túrákat tervezni, ehhez bemelegítésképpen keresek itthonra szobakerékpárt, ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Sajnos nem túl sok pénzt tudok most rákölteni, a lényeg az lenne, hogy itthon tekerhessek, amikor az időm enegedi, és tudjam mekkora távokat menem.Eddig 2 olcsó szobakerékpárt találtam, aki ért hozzá, szerintetek melyiket érné megvenni?


[link]


[link]


2011. nov. 10. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a szobabiciklin fél órát sem bírnál. Nem az erőnlétedet kérdőjelezem meg, hanem ismerem a görgőzés monotóniáját.

Ha nem építed fel normálisan a min. 60 perces szobabiciklis edzéseidet, akkor nem fogod tudni kibírni a 30 percet sem. A Balaton kör pedig 6 óra felett van, tehát 4 órát illene a vége felé edzened.

Egészen más ezeknek a cuccoknak a geometriája, mint az igazi bringának, ezért nem ugyanazokat az izmokat mozgatja meg.

2011. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én az edzés részébe nem szeretnék beleszólni.

Viszont azt javaslom, hogy ezeket a szobabringákat felejtsd el. Ahogy az első válaszoló is írta ezeknek semmi közük a bringához. Vegyél inkább a jelenlegi biciklidhez egy görgőt. Hidd el, sokkal jobban jársz.

Például:

[link]

2011. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De minek akarsz otthon tekerni, ha ki is mehetnél? Így megpenészedsz a lakásban! Ráadásul a téli táj egészen más, mint a nyári, a havazásnak egészen különleges hangulata van. -10 fokban is lehet biciklizni, -5 fölött már drága ruhák nélkül is kényelmesen megoldható. Az útviszonyokkal - Budapesten - nem szokott gond lenni, ha sózott, latyakos az út, akkor le kell pucolni a biciklit a végén, hogy ne legyen baja (mondjuk nekem külön téli bringám van, olcsóbb alkatrészekből, és nem pucolom le). Szerintem próbáld ki a téli bringázást, jobban jársz vele, mint a szobabiciklivel.
2011. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A jelenlegi kinti kerékpárom tropa nagyon, most gyűjtök egy jobb fajtára, talán tavasszal össze is jön rá a pénz, ezért gondoltam bentire....
2011. nov. 10. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek. A szobabringa semmi. Álmomból felkeltenek akkor is megyek 100km-t a montimmal, de szobabiciklin nem bírok ki 10-20kmnél többet. Egyszerűen nincs meg az a feelingje, mint a téli bringázásnak. Inkább kimegyek a szabadba. Téli rekordom eddig 154km volt. Síkabát, sínadrág és meg van oldva. Hazajöttem, lepucoltam a bringát 10perc alatt és kész. Bár egy nagy fényerejű lámpa nem árt :)
2011. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem inkább javíttasd meg a kinti biciklid, ennyiből biztos működőképessé lehet tenni. Nálunk is itt áll egy szobabicikli, és nem használja senki, szerintem a tied is egy hónapon belül ugyanerre a sorsra jutna, bármennyit fizettél is érte. Esetleg körbekérdezheted a rokonokat, barátokat, hogy nincs-e valakinek három hónapra kölcsönbe egy.
2011. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!