Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire baj ez a kattogás?

Mennyire baj ez a kattogás?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy nagyon ritkán vmi kattan egyet a hajtás környékén tekerés közben, de nem tudom megállapítani, hogy a monoblokk vagy a lánc vagy más-e. Shimano XTR 2004 hajtőmű ( [link] ), XTR váltás, XTR fékek, XT kerékcsapágyak stb. Első tulajtól vettem ősszel, 1 éve sincs, hogy összerakta a bicajt, kb tényleg alig használta. Én is alig mentem vele az idő miatt, de már első gurulásnál is észrevettem, csak gondoltam most már megkérdezem. Nagyszerűen vált, nincs semmi kotyogása a középrésznek vagy a láncnak vagy akárminek a hajtásnál, csak néha kattan 1-et ha tekerem. Kevés a zsír a monoblokk csapágyban vagy mi lehet? Én még soha nem szedtem szét monoblokkot, biztos szerelőre bíznám, ha ez megoldaná

2012. márc. 3. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem át kellene kenni az egész rendszert. Azt írtad, hogy szerelőre bíznád. Szerintem akkor vidd be hozzá, mert ő meg tudná mondani mi a baj pontosan.
2012. márc. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor kattan mikor szabadonfutás után újra elkezdesz tekerni? Ha igen, valószínűleg a racsni kattan. Enyém is ilyen, Shimano betegség sajnos.
2012. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem rendszeresen kattan, csak ritkán. Eddig 100 km-t mentem vele, talán 5-6-szor ha észrevettem hogy kattant. Nem is kifejezetten akkor ha beletaposom, csakúgy menet közbe simán. Olvastam, hogy nem eléggé meghúzott hajtókarok, monoblokk csésze stb is okozhatja, majd megnézem hogy ki van-e lazulva de nem hiszem. Akkor azt is olvastam, hogy ha racsni+lánc nincs összekopva akkor az is okozhatja és volt akinek meg is szűnt utána, szóval sztem várok még majd vele mert ettől biztos nem lesz baja, hogy 20km-enként kattan egyet. Ha nem javul majd akkor szervíz.
2012. márc. 4. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!