Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fixi vázszettet szeretnék...

Fixi vázszettet szeretnék rendelni, de nem értem a méretezés.540,560 stb. olyan méretet szeretnék ahol a kerék átfordúl akadálymentesen 360 fokot, és nem ütközik a vázba. Tekerésre kell de ha kedvem tartja trükköznék is. Tud segíteni nekem valaki?

Figyelt kérdés
[link]

2012. máj. 27. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
540,560 a váz méretei. Milyen magas vagy? Ha mondjuk 180cm akkor 560 elég neked. Ha alacsonyabb mondjuk 170cm akkor 540 elég neked. Ha magasabb vagy, pl. 190cm akkor 600-as váz is lehet jó lesz.
2012. máj. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen,178 centi vagyok,de úgy olvastam minél kisebb a váz annál jobb,nekem az a legfontosabb hogy a kerék teljesen megtudjon fordúlni
2012. máj. 27. 11:00
 3/7 A kérdező kommentje:
olyat is olvasgattam hogy ez nem a váz összméretét adja meg hanem csak a fejcsőnek a hosszát.
2012. máj. 27. 11:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Neked olyan 540-es váz kell. A kerék mindegyikben megfordul, emiatt kicsit sem kell izgulnod...
2012. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy akkor mondjuk úgy, hogy 54" a váz mérete. És ez nem a felső cső hossza, hanem a nyeregvázcsőé.
2012. máj. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A nyeregvázcső az centiméterben 54 milliméterben 540 ,az a hajtómű tengelyközéptől a nyeregcső bemenetig mért távolságot jelenti.MAximum 56-os kéne a magasságodhoz.Fixivel trükközni?Ha meg szervizbe kell menned mert megakadsz az építésben -mert nem értesz hozzá- akkor a nadrágodat is legombolják rólad.
2012. máj. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 claidheamohmor ***** válasza:

Hát elég bevállalós egyből fixit építeni, ha már a vázméret választásánál elakad, na de innen szép nyerni :D

Kis segítség: 173 cm vagyok, nekem 52-54-es váz lenne az ideális. Az 56-os felsőcső nekem hosszú (tapasztalat). Ez centimétert jelent, itt milliméterben adják meg (ki tudja miért-úgy értem műszakiak milliméterben számolnak, de az országúti vázméretet hagyományosan centiben adjuk meg)

A kerék mindig körbefordul, kivéve, ha beakad a cipőd orrába :D Csepeleknél ez népbetegség, ennél a fixiváznál nem tudom, hogy van-e ilyen gond. Idézet a Bikemag.hu-ról:

"Érdekes dolog kiszámolni, mennyi lesz az első kerék tengelyének távolsága a középcsapágy tengelyétől (front-center distance, ahogyan a művelt francia mondaná). Ez a méret határozza meg azt, hogy milyen hosszú a bringa eleje, illetve, hogy kanyarodásnál mekkora az átfedés az első kerék és vízszintesen álló hajtókar esetén a cipő orra között. Ez egy országúti gépnél azért nem lényegtelen méret, de pályán kisebb a jelentősége, hiszen ha már akkorát kell kanyarodni, hogy a cipő orra és a kerék kontaktusba kerüljön, akkor mielőtt ez megtörténne, már réges-rég végignyaltuk a pályát. Ennek ellenére érdemes tudni, hogy lábmérettől függően ez a kontaktus 560-570 mm-es front-center distancia körül áll elő, éppen ezért országúti gépek esetén ritkán mennek 580 mm alá. Azt is tudvalévő, hogy a probléma 540 mm alatt válik kritikussá, ez alá még pályagépek esetén sem szokás levinni ezt a méretet. Nos, számításaim szerint a Canyon V-Drome XS-es vázmérete esetén a front-center distancia 543 mm-re jön ki. A témáról bővebben és szakavatottabb módon Grafitember értekezik [link] kattintva."

Egyelőre ennyi.

2012. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!