Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fogyhatok-e vele? És mi az a...

Fogyhatok-e vele? És mi az a kalória deficit?

Figyelt kérdés
Spinningezni fogok járni és heti minimum 5 alkalommal. Első héten napi 1x de majd utána napi 2 órát is be szeretnék vállalni. 15 kg-ot szeretnék fogyni és főleg comb és hasból. Már voltam spinningen, oltári izomlázam volt, de élveztem. Fogyhatok-e spinninggel eleget? És mely tájakról lehet fogyni vele? Természetesen diétáznék is mellette.

2012. jún. 1. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A teljes szervezeted fogy. A kalóriadeficit magyarul kalóriahiány. Azt jelenti, hogy az elfogyasztott étel kevesebb energiát tartalmaz, mint amennyire a szervezetednek szüksége van. A hiányzó mennyiséget a zsírraktárokból biztosítja magának a szervezet, így fogyni fogsz.
2012. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

jó terv.

persze ha nulla edzésről váltasz erre,akkor csak lerobbansz,mert az izmok és inak nem fognak tudni alkalmazkodni a hirtelen,átmenet nélküli terheléshez és pszihésen is ki fog meríteni 2-3 hét alatt.

az edzés számot és edzés időt fokozatosan szokás emelni.

a másik meg,hogy variálhatnád is az edzést.

mondjuk 3 spinning meg 2 kettlebell,vagy ugrókötél.

2012. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 *Glissade* ***** válasza:

1. Az utolsó jól írta, ha eddig semmit sem sportoltál, akkor bizony öngyilkosság rögtön, heti 5 edzéssel kezdeni.

Ez csak kezdeti lelkesedés, ami nagyban csökkeni fog majd.

Kezdőként, heti 1-2 óra bőven elég!

Az még haggyán, hogy nem hagyod az izmaidat regenerálódni...

De sajnos az idegrendszeredet is ki fogod készíteni, aminek még az izomnál is több időre van szüksége, hogy kipihenje magát!


2. Ha sportoltál már eddig, akkor érdemes mellé beiktatni + 1 spininget. Később majd kettőt, és így tovább. De MAXIMUM 5-öt.


3. Ha eddig sportoltál, de teljesen át szeretnél váltani spiningre, akkor mehet a heti 3-4 óra, de azt is fkozatosan, mert hozzá kell szoknod a másfajta terheléshez is!


Attol még, hogy többet edzel, nem fogsz gyorsabban fogyni/erősödni!

Ez nem olyan, hogy minél többet rajzolsz, annál jobban fog menni:)

A test bizony máshogyan működik.


4. Kivétel ha, te vagy a szuper nő/férfi, akkor mehet a heti 5 edzés:)


DE NEM KELL HINNED NEKEM, csináld úgy ahogy akarod!

Mindig a saját tapasztalatainkból tanulunk a legtöbbet, nem igaz?:)

2012. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ó köszi az elismerést kedves gizella:D.

ezt is megéltem...

és te is jót írtál,uh sikerült kiegészítened a majdnem tökéletes válaszom.

2012. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 *Glissade* ***** válasza:
Köszönöm, kedves Géza.
2012. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
:D
2012. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Megpróbálok fokozatosan átállni rá, eddig zumbáztam de meguntam :)
2012. jún. 10. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!