Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ki tudom cserélni a racsnit?

Ki tudom cserélni a racsnit?

Figyelt kérdés

Át szeretném alakítani a bringámat egy gyorsabb bicajjá. Mivel nincs sok pénzem, ezért nem tudok újat venni. A hátsó racsnit ki lehet cserélni kisebbre akkor elvileg gyorsabban tudok vele menni. Most már sokszor van, hogy elfogy alattam a fokozat és nem tudok gyorsítani, pedig még bírnám.

Ha igen akkor szerintetek mennyibe kerül és kb mennyiért rakják be nekem bringaboltba?


2012. júl. 3. 22:35
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
Nem nagyon értek a bringákhoz, a matekhoz sem túl profin (koromból fakadóan) de egy 18 sebességes bringán az elosztás 3 elől, 6 hátul... ezt szerintem olyan 3*7re lehet (anyámnak olyan bringája van) de lehet van 3*8as is... én a 3*7ssel is tudok tépni rendesen :DD Nem segítettem, de azért mégis... a szándék :))
2012. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy milyen racsnid van. Ha menetes akkor 13 fog lehet a legkisebb és azt is nehezen lehet kapni, de az átlag racsnik is 14 fogasak. Kazettásnál nem tudom meddig lehet lemenni, általában 11 fogasak.
2012. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
*egyik típus helyett a másikat nem lehet feltenni, csak akkor ha agyat is cserélsz
2012. júl. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nekem a szándék is megteszi, de tényleg nem segítéttel, mert nem értetted a kérdéstXD

Vegyünk egy terepre való bicajt pl caprine epic 50 ezen a hátsó fogaskoszorú (lényegtelen, hogy 6-7-8-9 sebességes e) lényegesen nagyobb, mint egy országúti hátsó fogaskoszorúja.

Tehát én a nagyobb (nagyobb átmérőjű) racsnit szeretném kisebb átmérőjű racsnira cserélni.

2012. júl. 3. 22:43
 5/23 A kérdező kommentje:

Az elsőnek szólt a válasz:D

Második: szerintem menetes van, mert mikor levetettem, akkor csak simán vissza kellet csavarni. Ha megszámolom, hogy a legkisebben hány fog van akkor megtudom, hogy hányfogas?

És ha az agyat is kicserélem akkor újra kell fűzni a felnit meg ilyenek ugye?

2012. júl. 3. 22:44
 6/23 A kérdező kommentje:
És tegyük fel, hogy nekem 14-es van és azt lecserélem 13-asra akkor észlelhető lesz a változás?
2012. júl. 3. 22:47
 7/23 anonim ***** válasza:
Mindkét válasz igen, elég megszámolni a legkisebbet és újrafűzéssel jár a csere
2012. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Szerintetek újrafűzéssel, agycserével racsnicserével menniybe kerülhet? 5000 alatt kijövök? Én eredetileg max olyan 2ezret gondoltam, hogy szánok a + sebességre de akkor max majd csak később cserélném le, nem most
2012. júl. 3. 22:50
 9/23 anonim ***** válasza:
számold meg az elsőn a legnagyobbat lehet azt érdemesebb lenne cserélni
2012. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Az mennyibe kerülne szerinted/szerintetek?

Most nemtudom megszámolni, mert le kellene ugrani a garázsba, ahhoz nincs kedvem, de majd holnap:D Amugy tuti valami átlagos van rajta.

2012. júl. 3. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!