Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A 2.15 colos külső az nagyon...

A 2.15 colos külső az nagyon vékony? (jó dirtre meg dh ra)? (vélemények ilyen méretű külsőröl?

Figyelt kérdés

2012. szept. 2. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
dirtre minimum,dh-ranagyon vékony oda a 2,5az alap. bár függ bringától is nekem volt olyan amibe nemfértbe a 2,5ös.
2012. szept. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
értem köszönöm :D
2012. szept. 2. 20:02
 3/13 -Fremen- ***** válasza:

DHra szerintem 2.35 felett, de inkább 2.5 felett érdemes keresni.

Igénybevételtől függ, ha merevfarúd van elég a kisebb is, azzal úgysem fogsz komolyan lejtőzni. Continental 1.75-2.5 belsők pl belemennek kisebb külsőkbe is, de ha 2.4esnél kisebb külsőt veszel, akkor meglehet hogy az új 2.5 belsőd nem megy bele.

2012. szept. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2.4 es holly roller lesz :D
2012. szept. 5. 18:08
 5/13 -Fremen- ***** válasza:
A mintázata alapján cross, csak akkor vegyél olyat, ha alapszinten DHzol, és mellette úton is jársz vele, inkább salakos terepre, dirtre jó, de lejtőzéshez nem a legjobb mintázat.
2012. szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
igen tudom de a tul durvákat meg nem szeretem mert hangosak és könnyen kopnak az aszfalton
2012. szept. 21. 14:46
 7/13 -Fremen- ***** válasza:

Te tudod. Saját felelősségre, itt nem szakmai DH szintű lejtőzésre kell gondolni remélem, inkább kevésbé meredek és rövidebb szakaszokra.


Ha versenyszinten értelmezzük a kérdést, akkor az a gumi nem való DHra, mert ott a fékezéshez kell a sok karom. Ha hobbi szinten, akkor azt tudom mondani, hogy elmegy, kísérletezd ki, mennyire tapad, de biztosan nem nyújt olyan tapadást, mint pl egy high roller vagy minion, persze nem is kopik annyira szfalton. Ezért nevezhető cross megoldásnak.

Sok szerencsét.

2012. szept. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
verseny dirt
2012. szept. 21. 15:19
 9/13 -Fremen- ***** válasza:
100%

Akkor már inkább ezeket ajánlanám, bár versenyszerű dirtre szerintem nem érdemes olyat keresni ami aszfalton is kompromisszumképes.


Schwalbe Table Top, 2.25 vékony de a mintázata jó, ha már kockásra gondoltál.


Duro Wildlife Leopard, 2.3tól 3.0ig, ez tapadósabb lesz földön, aszfalton nem, de kemény, nehezen kopik.


Maxxis Larsen TT 2.35 szintén nem a legjobb az ellenállása aszfaltra, viszont kemény.


Most így egyelőre ennyi. Amit te írtál, azt inkább laza dirt/épített pálya/parkok ilyesmiken tudom elképzelni, ahol már van 1 kis lejtőzés, nem. Ha az aszfaltra is jó a gördülési ellenállása akkor általában rosszabban teljesít terepen, döntsd el hol húzod meg határt, melyik fontosabb.

Hangja meg biztos mindegyiknek lesz.

2012. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen bő válaszod :)
2012. szept. 23. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!