Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy kell feltenni a kilométer...

Hogy kell feltenni a kilométerórát úgy, hogy pontosan mérjen?

Figyelt kérdés
Nekem majdnem a küllő közepénél van(szervizben rakták fel), de láttam olyan bringát is ahol jóval feljebb van( [link] ). Esetleg van valami logikája az egésznek? Vagy le kell mérni valamit és úgy?
2012. szept. 21. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a küllőn lévő mágnes találkozzon az érzékelővel. Így tud mérni.
2012. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, elő kell venni a használati útmutatót, és ott le van írva, mihez képest kell mérni a távolságot, majd az órában beállítani.


A mérés ügye úgy történik, hogy az óra megméri, adott időegység alatt hányszor kap jelet - majd ismernie kell a kerék kerületét, ebből tudja, mekkora távot tettél meg adott idő alatt.

2012. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindegyiknek bele van írva a tájékoztatójába mennyire kell lennie a szenzornak a mágnestől. Az ,hogy fent vagy lejeb van azt, befolyásolja a villa vastagsága is,mert ha vékonyabb akkor távolabb esik a szenzor a mágnestől/küllőktől.Ilyenkor esetleg feljebb kell rakni a vastagabb részre vagy alátéttel megoldani.
2012. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugye nem gondolod azt, hogy az érintkező távolsága a tengelytől bármilyen módon is befolyásolja, hogy mennyit mér? Kérlek mondd, hogy nem gondolod azt...
2012. szept. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Képzeld el befolyásolja
2012. szept. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 -Fremen- ***** válasza:
Úgy, hogy az érzékelő vegye a jelet. A mérés szempontjából lényegtelen, hova teszed(mekkora távolságot tesz meg), mert mindenhol egyformán forog a kerék, a sebesség ugyanaz lesz.
2012. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Képzeld, nem lényegtelen. Pl. ha a mágnes küllő alján van, az érzékelő teljesen máshol, akkor nem fog érintkezni, így nem méri be...
2012. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem értik,nem tudom miért képzelik azt ,hogy lényegtelen. Ha NEM megfelelő a távolság szart sem fog mérni vagy legalábbis pontatlan lesz.
2012. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 -Fremen- ***** válasza:

Gondoltam triviális, hogy a "veszi a jelet" nem fog úgy megvalósulni, hogy a mágnes a küllő alján van, a vevő meg a villa nyakán...

Különben sem érintkezik semmi, ez nem dinamó.

2012. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!