Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt ajánlasz...

Milyen kerékpárt ajánlasz dolgozni és városba járni?

Figyelt kérdés

Lassan jön a jó idő és szeretnék beújítani magamnak egy kerékpárt! napi 25-30km et tekernék vele.


az MTB-k kizárva, ami tetszik az 200ezer felett van meg úgy igazából azt nem szeretnék!


kb. 100ezret tudnék kerékpárra fordítani. Nagyon gondolkozok egy sima single speed outi féle biciklin, a fixik is tetszenek (mondjuk sose próbáltam még a fixit)

Azon is gondolkoztam, hogy egy agyváltós "single speed" et kéne venni. tudom ha agyváltós akkor már nem single speed a lényeg az, hogy elöl és hátul is csak 1-1 fogaskerék legyen! :D de nagyon hajlok a cruiser felé, mert az nagy kényelmes és szerintem tipikusan az a városba járkálós kerékpár! Minden esetre nagyon nagy kérdőjel van bennem, hogy milyen biciklit is vegyek?! Te mit ajánlasz?:) 100ezer a max! vagyis 93ezer mert 7ezerért egy kryptonite trek U lakatot fogok venni! Mondjuk mindenhova betudom vinni a biciklit és nem hagynám kint az utcán! de csak nyugodtabb leszek ha azért valamivel kitudom lakatolni a kerékpárt!:) Előre is köszi a válaszod!


2013. febr. 6. 07:59
 1/9 Dogmatix91 ***** válasza:
Nekem egy Merida S-Presso 100 Single bringám van. Ez nem virsligumis, 97ért vettem a Bergusontól, ingyen kiszállították, meg ha pesti lennék ingyen lett volna az első átvizsgálás/szervíz. Nekem nagyon bejött ez a bringa, a festése azért kicsit vigyázni kell. Ha nem nagyon bringáztál akkor az áttétel kicsit erős lehet, de ezen lehet segíteni. Olvastam olyan véleményt, hogy a gyári küllők gyengék és simán törnek, de a 80 kilóm alatt eddig semmi gondom nem volt velük, bár nem nagyon padkázom.
2013. febr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem csepel royal om van, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, amúgy ha nem vagy biztos a single speed, és fixi közti választásban, létezik flip-flop agy, aminek az egyik fele fixi, a másik fele racsnis, és meg lehet fordítani a kereket:)
2013. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dogmatix91 ***** válasza:
Ilyen flip-floppal adják a royalokat nem? A royal3-akat viszont nem dicsérik túlságosan. Olyant is hallottam, hogy az egyik villaszár hosszabb mint a másik, ami azért elég gáz. Meg azt hallottam, hogy a hátsó háromszög és a papucsok nem túl masszívak. 100 kiló felett nem biztos, hogy meg merném venni. Viszont az tény, hogy gyönyörűek :) (nekem a barna váz tetszik nagyon)
2013. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én 110kg vagyok, nincs a hátsó papucsnak több baja annál, hogy ronda, amúgy van 3 asom is meg 4 esem is a 4* os az flipflop, a 3* os meg agyváltós. valóban vannak gyártási hibás vázak, de ezért kell megnézni, amit megvásárol az ember... amúgy ha gyártási hibás is, a csepelnek rendkívül szimpatikus hozzáállása van a garancia kezeléséhez. Persze nem istenítem, de ha az ember új biciklit akar venni 100ezerért, akkor az általad említett, a csepel, haro, mongoose, gepida ami talán még megéri ezt az árat.
2013. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
amúgy meg van a véleményem az olyan kereskedőről, aki elad egy ferde villát, vagy megcsavarodott hátsóvillát...
2013. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

találtam egy jó cikket:

[link]

2013. febr. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
csak én nem kapok választ!:)
2013. febr. 7. 08:13
 8/9 Dogmatix91 ***** válasza:
kaptál választ. 2 típust ajánlottunk, amiket mi használunk és elégedettek vagyunk vele. Keresgélj a neten, ha van lehetőséged próbálj ki több típust. Attól, hogy nekünk ezek bejöttek még lehet, hogy neked egyik sem fog tetszeni.
2013. febr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
így van. amúgy cruisert nem vennék, felesleges csicsás papimobilnak tartom, fixit ha nem ültél még fixen akkor szintén nem, ss városon bellül jó, a sík városokban... veszprémben pl meghalnék vele... csak fanatikusoknak ajánlom mindkettõt.
2013. febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!