Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Haibike bringákról vélemény?

Haibike bringákról vélemény?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy biciklit vásárolni még ősszel, esetleg ha télen várhatóak nagy akciók, raktársöprések, akkor csak tavaszra (hogy szokott ez működni a boltoknál?).

Jelenleg egy 12-13 éves koromban vásárolt MTB-t hajtok, most 26 vagyok és már 200 cm, kissé kinőttem Amire használom: napi munkába járás (50 km) és hétvégenként, szabadnapokon 80-110 km-es túrák egyhuzamban, aszfalton. Amit az új bringával el szeretnék érni, az a minimális 200 km egyhuzamban. A jelenleginél gyakorlatilag az a korlát, hogy kicsi és a térdem kb. 85 fokos szögig fel kell húznom és így eléggé fárasztó, hiába a meghosszabbított nyeregcső. Azaz fontos szempont, hogy XL, de inkább XXL méretű legyen az új bicikli és hosszú túrákon se legyen kényelmetlen üléspozíció, vagy kelljen sok pedálfordulat a gyors haladáshoz. Így MTB, országúti nem jön szóba. Trekkingben gondolkodtam nagyon sokáig, de igazából nincs szükségem se teleszkópra, se tárcsafékre. Merev villával plusz fenékemelgetéssel vígan elvagyok most is a rosszabb utakon, a V-fék pedig mindig megállított ott ahol szerettem volna és legalább ki tudom én is cserélni ha indokolt.

Így jutottam el ide: Haibike Q Race Flatbar SL

Kevesebb mint 10 kg, gyors, egyenes kormány, nagy kerekek és nincsenek rajta számomra felesleges alkatrészek. Ahogy olvasgattam (sajnos nincs a Haibike-ról túl sok infó) jó minőséget állítanak össze és komolyabb panaszokról sem hallattam még.

Abban kérném a segítségeteket, hogy szerintetek jó irányban gondolkodom-e, vagy lenne-e jobb bringa erre a célra? Kb. 200 ezret szánok rá, most 230-ért meg tudnám venni, de nem sietem el, tudok még várni. Használtakat is néztem, de szinte lehetetlen találni olyan bringát, ami jó felszereltségű, nincs az ország másik felén és a mérete is megfelelne.

Köszi a segítséget előre is!



2013. aug. 18. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tok jo amit kineztel. Nekem a mountim volt Haibike es meg voltam vele elegedve (most mar egy haverom tulajdona, de aradozik rola azota is). Sok sikert!
2013. aug. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az országútit nem értem miért vetetted el, nekem (és sokaknak) a kormánya sokkal kényelmesebb nagyobb túrákon.
2013. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Rengeteg bicajt néztem át és ez az egyik olyan, ami felszereltségben, a célnak, a pénztárcámnak és az ízlésemnek is megfelel (szerintem bitang jól néz ki).


Amitől viszont kicsit félek, hogy a járdaszegélyekkel, figyelmetlen kátyúzásokkal hogy fog boldogulni? Külsőből mondjuk lehet majd szélesebbet teszek fel ha a gyári elkopik, az kicsit segíthet majd ezen, de a gyorsaságát szeretném minél jobban megőrizni.

Meg jó lenne tudni, fel lehet-e fogatni csomagtartót.

2013. aug. 18. 21:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Hagyományos országútival annyi a problémám, hogy a koskormány nekem nem igazán kényelmes, mindig is egyenest használtam. De lehet csak megszokás kérdése. Montin szoktam hasonló üléspozíciót felvenni, ha nagy a szembeszél és nem kellemes már pár perc után sem. Nem egy a kettő szituáció, de hasonló.
2013. aug. 18. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Koskormany, egyenes kormany, triatlonos kormany ... izles kerdese.


Ha viszont mar ilyen szempontok is felmerulnek mint a gyorsasag, akkor idovel ugy is alkalmasabb kormanyra fogod cserelni a meglevot. Sebessegnel sokat szamit a testtartas, tehat valoszinu szakitani fogsz az egyenes kormannyal.


Patka/uthiba temaban: nem kell bargyun biciklizni :) tehat ha odafigyelve tekersz es jol kezeled a kerekparodat, akkor az ilyen gondok kikerulhetoek. Nem kell feltetlenul vastagabb kerek, mert az megint csak a sebesseg rovasara megy, hanem egy jo kulso kell es odafigyelve kerekparozni (orszagutival amugy is erdemes a ramaty utakat elkerulni).


Kormanycserenel azert feltetlenul gondolni kell a fek- es valtokarok cserejere is (erre figyelj!) ... de szerintem ha nem akarsz versenyezni, akkor az egyenes kormany is tokeletesen megfelel hobbi-sort felhasznalasra,

2013. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* hobbi-sport *
2013. aug. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!