Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Agyváltó probléma!? Üresben...

Agyváltó probléma!? Üresben marad!?

Figyelt kérdés

2 fokozatú Sachs Orbit HT felező agyváltóról van szó.Amikor váltok (direkt nem szoktam tekerni, mert ugye úgy kímélem) majd utána pár mp-cel elkezdek tekerni és tekerem-tekerem nem megy sehova mikor már fél percet tekertem átvált. Ez akkor szokot lenni mikor nehézhajtásból váltok a könnyű hajtásba.Gondolom ilyenkor a kettő darab fokozat között van ez akkor "üresben" van.Hogyan lehet megoldani a problémát?

Nem szeretném cserélni az agyat mert eleve meg kellene a dobféket is bontani vagyis bonyolult lenne.Köszönöm előre is a hasznos válaszokat és zölddel jutalmazom őket!



2013. nov. 9. 20:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy beállítással van a gond?
2013. nov. 9. 20:46
 2/6 Dreigang ***** válasza:

Nálam (Torpedo Dreigang) ez akkor fordult elő, ha I-ből mondjuk II- be tettem - ilyenkor a váltó belső rugója kell, hogy visszahúzza a bowdent és magát a fokozatot - és csak max. egy másodpercre. Ilyenkor kissé visszafelé tekertem, hogy teljesen megszűnjön a terhelés. (Van persze egy beállító fokozatom is, ahol a pedál előre-hátra tekerhető.) Enyhe olajozás megoldotta a problémát.

1. Vagy a váltó-bowden akadhat, vagy sűrű a zsír a váltóban (így a belső rugó gyenge hozzá, hogy mozgassa), és letapad a fokozat, vagy akár mindez egyszerre.

2. lehet esetleg rossz beállítás, pl. a tengely tolódhat el a megfelelő helyéről, tengelyirányban és emiatt szorul.

Elképzelhető, hogy egy olajozás segíteni fog, önts a nyílásba egy adag pl. Rohloff láncolajat! Ha érzed, hogy könnyebben jár, de ez sem segít, akkor érdemes szétkapni.

3. Széttört csapágykosártól kezdve lehet bármi a fokozat útjában.

2013. nov. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm idáig énis volt hogy hátracsaptam a kart.Lazítottam a bowdenen így már jobb de nem tökéletes.Fékolajt jó a lánc nyílásába önteni?
2013. nov. 11. 06:50
 4/6 Dreigang ***** válasza:
Fékolajjal még sosem volt dolgom, de ha a beszáradt zsírt képes feloldani és hosszabb távon jól meglenni vele, akkor - gondolom - mehet bele.
2013. nov. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké,kösz.
2013. nov. 17. 11:06
 6/6 A kérdező kommentje:
Öntöttem bele fékolajat és tökéletesen működik, kösz.
2013. nov. 17. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!