Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tárcsafék tárcsa rögzítési...

Tárcsafék tárcsa rögzítési szabályok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék pár infót kérni, hogy a legcélszerűbb a 6 csavaros nemzetközi szabványnak megfelelő ( IS6 ) tárcsát rögzíteni a kerékagyra.

Csavar amit használok: 5mmx12mm nem rozsdamentes (mivel ez volt) belsőkulcsos.

Érdemes e alázsírozni a menetet a könnyebb kiszerelés érdekében a kerékagyon?

A csavarra érdemes e felvinni kilazulást megelőző ilyen műanyag alapú réteget. (Ezt nem tudom megfogalmazni, hogy mi a pontos megnevezése)


Köszönöm előre is a segítséget!



#rögzítés #tárcsafék tárcsa #nemzetközi szabvány tárcsafék
2014. febr. 20. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában a műanyag alapú cuccot az összerakásnál felkenik a csavarra. Otthon ha van ilyened, akkor kend rá (szerintem egyszerű festék is jó), - bár szerintem felesleges - és tépd meg jól a csavart. Bőven eleget fog az tartani. Van aki fogaskereket fúr meg, azt teszi fel és úgy csinál fixit a bringából. Ha annál az erőhatásnál kitart, akkor bőven elég ennyi a fék rögzítéshez.
2014. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyomaték kulccsal 5-7kN erővel húztam meg a csavarokat. Imbuszkulcsal már nem tudtam mozdítani rajta. Gondolom jó lesz.

A csavarokra kentem ebből a kék cuccból rá, és belehajtottam a menetbe. Ez gondolom tökéletes lesz neki :)

2014. febr. 20. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Ketto szabaly letezik ilyenkor, amikor sik feluletet tobb csavarral rogzitunk:


- csavarokat fokozatosan kell meghuzogatni es mindig atellenes sorrendben ... szoval eloszor meg csak rafeszitesz es utana a szemben levo csvaron huzol egy kicsit es igy korben az egeszen


- mindig megfelelo nyomatekkal dolgozunk, aminek a nagysaga a csavar es az ellen darab minosegetol fugg ... tul nagy eronel a menet elnyalodhat, avagy atszakad

2014. febr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!