Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyibe kerül 1 km kerékpárút...

Mennyibe kerül 1 km kerékpárút megépítése?

Figyelt kérdés

Kerékpárút alatt valami olyasmit értek mint ami itt szerepel:

http://www.youtube.com/watch?v=V0IIBNg8_wQ

Itt van egy cikk mely szerint 1 nm út alappal együtt 5700 FT nettó,( [link] de gondolom a kerékpárút olcsóbb,mert vékonybb alapréteg és vékonyabb aszfalt szükséges.Habár a legtöbb kerékpárút esetében még alapozást sem használnak.



2014. márc. 4. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Államilag minden sokkal többe kerül, ezt még nem tudtad??

Ott mindenki durván túlszámláz mindent.

Tehát erre a kérdésre igazából lehetetlen válaszolni.

2014. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt ( [link]

található egy érdekes cikk mely szerint Dunakeszin a fő úton és aliget utcán "épített" kerékpárút 111 millió FT-ba került,pedig max 200 m rendesen megépített kerékpár uttól eltekintve csak felfestettek egy sárga csíkot a kettes út szélére.(google earth street view-el meg lehet nézni).Ez hogy kerülhetett ennyibe???

2014. márc. 4. 17:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el az egészet, de átfutottam. Nem lehet, hogy beleszámolták a Fóti úti bicikliutat is? Meg az új felfestéseket a Tábor úttal párhuzamos utcától a Szent Imre térig? Csak mert, ott kereszteződéseket is alakítottak át.
2014. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem.A fóti úti kerékpárút előtte épült.És eszerint ( [link] a cikk szerint is a 111 millió+még amit a mi önkormányzatunk is beletett az csak a kerékpárutra ment el.Állítólag...aztán ki tudja még hova vándorolt
2014. márc. 4. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:

magyarországon minél többe.


kerékpárút = túlértékelt munkadíj + kispórolt anyag + sikkasztás.

2014. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A dunakeszi 111 millióból 100 már akkor eltűnt, mikor a pályázatot elfogadták. A maradék 11-ből valaki megépítette, de szerintem még mindig tartoznak neki vele.
2014. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Leírtam az első hsz-ben meg az utcsó is leírta. Ennyi. Sajnos ez van.

Hallgasd meg Bajor - Gálvölgyi

http://www.youtube.com/watch?v=MX4ujbV1n9g


"Lehet, hogy van rá 120millió lehet, hogy nincs. A lényeg, hogy mi 50millióból építjük." A többit meg nyilván lenyúlják.

2014. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó,értem én, hogy nem minden úgy működik mint kéne és hogy vannak "túlszámlázások" de mégis aki járatos benne mennyibe kerül 1 km megépítése?

Alapanyag+munkások+gépek használata+stb mindennel együtt?

Valamint nyugatra menyiből oldják meg?Pl Hollandiában, Németországban vagy Ausztriában?Akik ott élnek mesélhetnének!

2014. márc. 4. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!