Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek rossz mtb-s...

Szerintetek rossz mtb-s patentpedált országúti bringával használni?

Figyelt kérdés
Ha rosszabb akkor az okokra is kíváncsi lennék!

2014. aug. 12. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
ezt te döntöd el, max furcsán néz rád, aki tudja mi az...
2014. aug. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

Íme az én lovam:

[link]

Ez Time Alium kétoldalas pedál.

Már engem is kritizáltak vele más országútisok.

Megkérdeztem, mi bajuk van vele, a következő válaszokat kaptam:

1. De hát ez montipedál. Tovább kérdezve, hogy és akkor mi van, a válasz max. vállvonogatás.

2. De hát ez sokkal nehezebb, mint az országúti pedál. Ez az egy válasz igaz, csakhogy engem 50-80 g különbség nem érdekel.

3. De hát ez kétoldalas! Igen. Ennek az a hátránya, hogy csak előnye van. :D

4. De hát ez sokkal könnyebben kiugrik, kiszakad, mint a LOOK patent. Nem igaz, a Time úgy fog, mint a satu, míg műanyag Look patentot már láttam törni, kipattanni és a gazdája szépen szájba is térdelte saját magát. :D Ja és láttam Shimano SPD-R-t is patentot törni és elengedni a cipőt. TIME RULEZ! :)

5. De hát ebbe nehezebb belépni. Lóxart, le sem kell nézni, nem kell cipőorral befordítani a pedált, csak jó helyre taposni egyet és katt, máris fog és még kilépni is könnyebb.


Összefoglalva, ha valaki beleköt, hogy monti spd-t teszel fel, mondjon is értelmes okot, vagy inkább gyakorlola a hang nélküli be- és kilégzést. :D

2014. aug. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. aug. 13. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:

énis sima spd-t használok országútin. (2 biciklim van)

ennek nem árt egy kis sár, és lehet benne menni (cipőben)

fordítva gázabb lenne

2014. aug. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Hoppá, erről jutott eszembe, ha két bringád van, egy országúti meg egy monti, elég lényeges előny, ha nem kell két külön cipőt tartani hozzá, ugyanolyan pedál elég praktikus megoldás.
2014. aug. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!