Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mire utal a csuklófájdalom...

Mire utal a csuklófájdalom tenyér kézfej ujjak fájdalma kerékpározás után?

Figyelt kérdés

Eddig kraton gumi markolatom volt. Most cseréltem puha szivacsra. Kesztyű: géles protektoros.

Eredmény: a csukló ujjaim úgy fájnak, hogy lassan 1 nap kerékpár + 3 nap szünet a képlet. Kb eddig tart mire a csuklóm magához tér és újra használható.

Mit állítsak? Nyereg: jól van beállítva. Kormány: elvileg az is.


2014. okt. 10. 17:45
 1/8 Dreigang ***** válasza:

Csuklóízület fájdalma:

- kő merev első kerék/villa/kormány

- túlzott testsúly a csuklókon (a nyereghez képest túl alacsony kormány: pl. városi kerékpár használatával elkerülhető)

- kényelmetlen kormányszög

... és persze a közútjaink állapota.

2014. okt. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a kormánnyal irányítani kell a biciklit, nem pedig markolni.
2014. okt. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Titusztitusz ***** válasza:
0%
Nem utal semmire...Egyszerűen gyengék a csuklóid, meg a kezed...De idővel ez a jelenség tud változni, ha a kezed majd hozzászokik a bringakormányhoz...
2014. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

na azért egy profi kerékpáros szerint korántsem ilyen egyszerű a szitu- nagyon nem.


FÁJDALOM ÉS A KERÉKPÁROZÁS

[link]

2014. okt. 15. 10:49
 5/8 brazen65 ***** válasza:
Nekem sokat segített az hogy a hagyományos markolatot kicseréltem egy Ergon GP-3 ergonómikus tenyértámaszos markolatra, sokat segít még ha hosszabb tekerés közben változtatod a fogást a markolaton.
2014. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Titusztitusz ***** válasza:
0%
Jaj istenem...Már megint ezek a "profi kerékpárosok",meg az agyament hülyeségeik...Kedves kérdésfeltevő...Ha nem haragszol meg ezért a mondatért, akkor most megkockáztatnék egy jó tanácsot a számodra:SOHASE AZZAL FOGLALKOZZÁL amit "profi kerékpárosok" mondanak neked, akár itt, akár a való életben, hanem mindig csakis a JÓZAN ÉSZ, és a normális gondolkodás utját kövesd mindig...Sajnos ahogy megfigyeltem már, az internet, meg a netes cikkek világa már RÉGEN KÖSZÖNŐVISZONYBAN SINCS A VALÓSÁGGAL, ezek a cikkek jórészt vagy elmebetegek agyszüleményei, vagy burkolt promóciós anyagok, amik hátterében a szerző, avagy egy-egy érdekkör ANYAGI HASZONSZERZÉSRE VALÓ TÖREKVÉSE ÁLL a legtöbb esetben...Harmadik variáció nemnagyon van,úgyhogy ha megfogadod a tanácsomat ha nem, azért mégiscsak megemlíteném mégegyszer, hogy:Próbálj mindig a józan eszed után menni, ne pedig un."gyakorlott kerékpárosok" meglátásai után kritika nélkül, mert ha ezt teszed,akkor van egy olyan gyanúm, hogy ez esetben hamar be fognak palizni mindig, ilyen-olyan érdekek mentén...(Most csak gondolj már bele pl. abba, hogy amikor hajdanán először mentél iskolába mondjuk, akkor a te kezed nem állt el az iskolatáska kézben való hordásátol? Az enyém mondjuk elállt, éshát a mai napig is jól emlékszem arra, hogy bizony hetekig fájt a csuklóm, meg a vállam, de aztán a nevezett tünetek lassan megszüntek annak arányában, ahogy a kezem hozzászokott(!!)a terheléshez...Aztán 1-2 hónap múltán már vígan hordtam az iskolatáskát anélkül, hogy bármi probléma lett volna a továbbiakban a vállammal, meg a csuklómmal...Éshát ugyanez a dolog érvényes volt később is, amikor a testépítést kezdtem el...Az első időkben ígencsak fájtak a csuklóim, meg az újjaim a nehéz súlyok tartásátol, de aztán néhány hónap után hozzászoktak az izületek-izmok az addig nem tapasztalt terheléshez, és utána már nem volt semmi gond...Szóval az emberi szervezet ÍGY MŰKÖDIK...És hidd el nekem, hogy ugyanez az elv érvényes a kerékpárkormányok világában is...Ha valami újszerü formáju kormánnyal akad össze valaki, persze hogy kezdetben szokatlan lesz az izmainak-izületeinek az újfajta szitu, de aztán idővel megszokja majd az illető keze az újfajta kormányt gond nélkül,ha hiszed, ha nem...Viszont ha "gyakorlott bringások" ezzel ellentétes tanácsaira akarsz mégiscsak hallgatni, hát akkor csak hallgass rájuk nyugodtan a továbbiakban...Nekem mindegy a dolog...)
2014. okt. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez mind nagyon szép de mi van akkor, ha az 1-2 hónap bőven eltelt és a tünetek nem csökkennek hanem épp ellenkezőleg erősödnek?

hm?

Hozzászokik a szervezet. Hát nálam úgy tűnik 3 lassan 4 hónap alatt se tudott, sőt csak rosszabb lett.

Itt már csak elkezdem keresni az okot.

Ja és kérek mindenkit, meg se próbálja elsütni a "talán be kéne állítani a kerékpárt stb" bölcsességet.

Be van állítva.

2014. okt. 27. 12:56
 8/8 Titusztitusz ***** válasza:
Na igen...Előfordulhat az is, hogy LÁTSZÓLAG nem tud hozzászokni a csukló meg a szervezet egy-egy furcsa formáju kormányhoz, de szerény véleményem szerint ez csak látszólagos dolog...Ugyanis nem az eredeti elvvel van ilyen esetben gond, hanem azzal, hogy az izületek valszeg MÉG NEM NYUGODTAK LE a kezdeti megerőltetődés után, és ha fájó izületeket ERÖLTETÜNK TOVÁBB, akkor könnyen előfordulhat az, hogy látszólag sehogyse akar "hozzászokni" az izület az újfajta terheléshez, sőt, a fájdalom még fokozódhat is...Ezt a jelenséget jól illusztrálja pl. egy olyan eset is, ha valakinek meghúzódik mondjuk az egyik oldala, és fájóan begörcsölnek az izmok...Ez esetben ha valaki ilyen állapotban TOVÁBB ERÖLTETI a meghúzódott izmokat, hát...A helyzet csak egyre rosszabb lesz, és a fájdalom írtózatos mértékekig fog fokozódni vég nélkül, szinte borítékolhatóan...Úgyhogy ilyen "túleröltetési" esetekben először meg kell várni mindig amíg TELJESEN ELMÚLIK pl. a csuklófájdalom,addig bringára sem érdemes ülni, aztán ha már TELJESEN RENDBEJÖTT a fájó izület, és alaposan meg van pihentetve, AKKOR érdemes ÓVATOSAN,FOKOZATOSAN szoktatni az újfajta terheléshez...Egyébként nekem is voltak már ilyen "csuklófájdalomproblémáim" egy-egy új fajta kormánnyal felszerelt bringa esetében, de a fokozatos hozzászoktatás módszerét alkalmazva sikerült aztán idővel mindig kiiktatni az ilyesmi problémákat...
2014. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!