Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy 5000 km-es kerékpártúrára...

Egy 5000 km-es kerékpártúrára melyik a jobb? Országúti kerékpár csomagtartóval vagy trekking kerékpár?

Figyelt kérdés
Esetleg a 2 kombináltja (valamilyen országúti bicikli alkatrésszel kiegészítsem a trekkinget)?

2015. jan. 21. 23:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tempótól függ, ha nagyon lazára veszitek, akkor a kényelemé legyen a legfőbb prioritás.
2015. jan. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Napi 200km lenne

Egyébként az egész túra szintkülönbsége 55km

2015. jan. 22. 00:45
 3/23 anonim ***** válasza:
Őőőő, ezt a kérdést nem is értem. Ha napi 200 km-et tervezel egy 5000 km-es túrán, akkor te rendkívül rutinos, nagyon sokat látott, kipróbált profi kerékpáros vagy és pont ezért már minden apró titkát-trükkjét ismered a túrázásnak. Egyébként meg a kényelem a lényeg :)
2015. jan. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Vártam már egy ilyen választ :D Igazából azt hittem ezzel lesz tele. Egyébként első ekkora túrám, ezért kérdeztem biztonság kedvéért. És már tekertem 200km-nél többet egy nap (igaz sorozatban nem), így nem olyan elképzelhetetlen és az egy alap felszereltségű mountain bike-al volt.

Amúgy köszönöm a választ.

2015. jan. 22. 06:44
 5/23 anonim ***** válasza:
Én meg ezt sejtettem, csak álmodozol a napi 200 km-ről :) Nem is csoda, mert ha már mentél egy nap ekkora távot néha, akkor emlékszel, hogy milyen volt másnap :) Ha végig sima az aszfalt és számodra kényelmes, mehetsz akár versenybringával is egy erősebb 28-as külsővel.
2015. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy már tekertem többet, nem csak álmodozok. Csak majd előtte újra hozzá kell szoknom. De amúgy se olyan létfontosságú az a napi 200
2015. jan. 22. 15:46
 7/23 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy Svájcban meg Ausztriában szinte lehetetlen lesz nekem tartani a 200-at, + még fényképezgetek is. Kicsit át kell szabnom a keretet, meg a becsült menetidőt. :)
2015. jan. 22. 15:50
 8/23 A kérdező kommentje:
Ja, meg az tény, hogy akkor kb le se tudtam ülni, meg görcsölt a lábam, de 1 hétig tekergettem 100-200 között (volt egy 76-os) és aztán megszoktam.
2015. jan. 22. 15:58
 9/23 anonim ***** válasza:
konkrétan milyen útvonalról lenne szó? csak nagy vonalakban, hol aludnál, mit eszel, iszol? ilyen dolgok le vannak e tisztázva magadban. hányan mentek? van e autós kíséret? van e aki tud értetek menni, ha baj van? ha műszaki hiba jön közbe, meg tudjátok e oldani, vagy vége mindennek?
2015. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Az útvonal: Magyarország (BP), Bécs, Zürich, Genf, Párizs, Amszterdam (és ha idő/pénz szűkében leszek, akkor onnan vonattal haza (annyit hagynék vészhelyzet esetére)), München és BP. - Még Velencét beleveszem, ha csak Amszterdamig megyek.

Alvás: vadkemping lenne, ami sajnos több országban nem megengedett (pl Belgium). Svájcban megengedett azt tudom, Ausztriában sem szólnak érte víz mellett, ha csak 1 estére alszok ott és eltakarítok magam után. Sajnos Németországot és Franciaországot nem tudom, Hollandiában bérelnék szállást. Evés, ivás: boltban vennék egy-két napi ellátást. Eddig úgy van, hogy egyedül megyek, de próbálok szerezni embereket, még ha csak kis részre becsatlakoznának is. Autós kíséret nincs, de ha baj van, akkor tudnak jönni értem/értünk, ha nem rokonok, akkor szülők ismerősei. Műszaki hibára annyira leszek felkészülve, hogy viszek magammal 2db kereket, pótgumikat, nyilván pumpát, meg előtte defektgátló folyadékkal is ellátom az abroncsokat, szerszámokat is viszek, szerelni tudok. És a napi 200km-t 100-150-re redukáltam, mert a nagy hobbim a filmezés/fényképezés, így sokat fogok fotózni, főleg a hegyekben, vizeknél.

Tavasszal pedig elkezdek visszarázódni a biciklizésbe, kezdetben 100km-ek, aztán több napos túrák.

Olvastam portálokon túrázási praktikákat, és lehet, hogy egoistán fog hangzani, de szerintem igaz, hogy a családban mindenki fel tudja magát találni, és ha valamit elhatározunk, akkor meg is tudjuk csinálni.

2015. jan. 22. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!