Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 150ezer forint korul az...

150ezer forint korul az alabbi cross trekking kerekpar markak kozul melyik lenne a legpraktikusabb egy nonek? Merida, gepida, focus, ctm, genezis, kelly's?

Figyelt kérdés
Terepen es aszfalton egyarant hasznalnam. Kb napi 50 kmet mennek vele. 29 eves vagyok, nem tul kimelosen hasznalnam...

2015. ápr. 18. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Amelyiken női nyereg van és női vázas, esetleg rövidebb a kormányfeje. Tökmindegy milyen márka, amelyiknek tetszik a színe, mintája.

Új bicikli esetén Shimano Alivio vagy netán Deore feliratokat keresd az alkatrészeken. Használtan ennyiért olyat veszel, ami kis túlzással akárhol megállja a helyét Európán belül.

2015. ápr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A márka alapvetően mindegy, a festésen kívül nem sok mindent befolyásol. Gepidánál vagy CTM-nél kevésbé kell megfizetni a nevet.

Amúgy van itt egy Cube, jó márka, így akciózva tuti vétel, veri a legtöbb 150k-s bicajt.

[link]

2015. ápr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Koszi. Ezt neztem en is, de ebbol meg nincs noi vazas. Ez unisex lenne?
2015. ápr. 18. 17:58
 4/14 anonim ***** válasza:

A női váznak annyi előnye van, hogy elegánsabban tudsz róla leszállni szoknyában, ill. nem rúgod meg a csemetédet, ha van hátul gyerekülés :)

Ha úgyis sportosabb felhasználást tervezel, akkor érdemesebb férfi vázasat venned, mert annak a kialakítása miatt merevebb a szerkezete.

2015. ápr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Pontosan, a női váz egyetlen előnye akkor jön ki, ha miniszoknyában akarsz tekerni. Illetve van egy ismerősöm, aki csípőficam miatt használ női vázasat, könnyebb vele a fel-le szállás (az illető férfi).

Nem egy férfivázas bringától lesz szőrös a mellkasod.

2015. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van a vazzal kapcsolatban. :) De valami szep kis csajos bringat szeretnek. De azert vagany is legyen, mert nem "mamasan" szeretnem hasznalni. Sot egesz komoly terepre is keszulok vele az osztrak hegyekben. 😀De most konkretan a kovetkezo bicajokon gondolkodtam. Szerintetek melyik a legjobb:

Devron cross lady lk 2.8 2015

Vagy

Kellys phutura 10 2015

Vagy

gepida alboin 300 crs

Vagy

Kellys clea 50 2015

Koszonom, ha barmit tanacsoltok, irtok.

2015. ápr. 18. 18:59
 7/14 anonim ***** válasza:

Ezek közül a Phutura, de annyival nem jobb, mint amennyivel lényegesen drágább.

Amúgy ha nő lennék én ezért tutira megvesznék:

[link]


Acera hátsó váltó ezen az áron már megteszi, ráadásul hidraulikus tárcsafékkel szerelt, ami ennyiért ritkaság. Nem utolsó sorban szerintem szép. Legalábbis én biztos utána fordulnék.

2015. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amúgy ebben az árkategóriában, ha újat vásárolsz, nyugodtan hagyatkozhatsz az ízlésedre, a bicajok között műszakilag nagy eltérés úgysem lesz, kivéve pár nagy márkát: Trek, KTM, Cannondale, Giant stb. ahol a név rátesz még egy jó 30-40ezer forintot, az amúgy ratyi full Tourney felszerelésű bicajra. A felszereltségnél (váltó, váltókar) ez nagyjából a sorrend: Tourney<Altus<Acera<Alivio<Deore (ez utóbbi ennyiért már nem jellemző). A három "A" betűs nagyjából egykutya, ezeket érdemes nézegetni.

A villa majdhogynem mindegy, alap Suntour vagy nagyritkán RST van mindegyiken, úthibákat elnyeli, földutakra jó még, őrültködni terepen nyilván nem érdemes vele. Ahol a villa ténylegesen számít az a 200+-os MTB kategória.

2015. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszi! Ez tenyleg nagyon szep. Nem is tudom, hogy nem vettem eddig eszre. 😊
2015. ápr. 18. 21:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az új biciklik árképzése kb. 300-ig a kompromisszumokról szól... Te meg egy belépő szintű balcsikörös bringát vinnél az Alpokba.

Továbbá nem tudom, hogy szükséged van-e tárcsafékre. Akarod használni esős, saras körülmények között? Mert ha nem feltétlen, akkor inkább egy jó v-fékes. Ezenkívül mászni meg erőlködni minél merevebb hajtómű a jó, nem az alapszintű négyszögtengelyesek. Én az Alivio kategóriát kicsit komolyabban venném a fentebbi hozzászólásban felsoroltaktól, mert pl. idéntől kezdve van integrált hajtóműve is. Így, ha szerinted nincs szükséged tárcsafékra, akkor azt a 170valahányezres Kelly's-t javasolnám a neked tetsző színben a hajtókart (és nyilván a csapágyat) kicserélni egy Hollowtech II rendszerűre (ez az integrált hajtás márkaneve a Shimano-nál). Nem tudom, hogy bolt megcsinálja-e, de azt a hajtóművet, ami jelenleg rajta van + a csapágyat 8-10-12 ezerért el lehet adni használatlan állapotban, míg egy 2015-ös Alivio hajtómű 20ezer körül van + 4000 a csapágy. Ezek új, kisker árak. Most 15ezer plusz költségen lenne egy jóval magasabb kategóriájú biciklid, mert rendes hajtóműveket csak 250-300 környékén kapsz a felszerelésként.

2015. ápr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!