Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Alacsony termetűként mennyire...

Alacsony termetűként mennyire érdemes 29-es montit vagy fatbike-ot vennem?

Figyelt kérdés

163 cm.

Eddig ahány boltban jártam mindenhol azt mondták ne nézzem a a 29-es montikat, alacsony vagyok hozzá.

Igaz ezek is léteznek 16-os 17-es vázmérettel, de akkor is monstrumok nekem. És még ráadásul hülyén is nézek ki rajtuk.

Felültem egyre és tényleg hülyén nézek ki. Ráadásul a 26-os monti után úgy éreztem mintha magaslesen lennék. Persze egy bolti felülés nem pótolhat egy valós tereptapasztalatot.


2015. máj. 6. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
165 vagyok,és 54 es országúti tökéletes,nem fáj se hátam se vállam nyeregcsőt is jól ki tudom húzni, vegyél kissebb vázast,kit érdekel,hogy nézel ki rajta a lényeg,hogy kényelmes legyél nem divatbemutatóra mész,valószinü ha bmx röl térnél 26 os montira az lenne furcsa,nemde? :)
2015. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát a kényelmes kritériumnak a mostani montim is megfelel.

Ha ez a lényeg (és tényleg ez voltaképp) akkor véget is ért a dolog.



"lényeg,hogy kényelmes "

2015. máj. 6. 16:32
 3/4 Krisz85 ***** válasza:

Szia.


a legjobb ha Én válaszolok, 163 cm vagyok én is, a rövid lábú kategóriából ráadásul, és nálunk a vázméret tényleg kritikus.


Nos, kb másfél éve én is ezzel küzdöttem, elmondom a story-t.


Bementem egy elég nívos kerékpárboltba pesten, mondom montit szeretnék. Közölték, hogy 29 élből felejtős. Kérdem, hogy miért. Erre ők: hát túl alacsony vagyok hozzá, meg hülyén nézek ki / kérdem én kinek? a hegynek, az útnak? ez nem szépségverseny basszus/. Van jó pár versenyző, akik velem, vagy még nálam is egy magasságban vannak és lazán tolján 29er bringákat.

Nos, mondom jó, akkor milyet vegyek? Erre ők: csak is 27,5, és abból is XXS /na az néz ki csak igazán hülyén ha már szépségversenyről van szó/, mondom ok, próbáljuk ki. Átléptem egy XS-es 16-os vázon, pont jónak éreztem, mondták, hogy ááá ez túl nagy, pont az ülepemnél volt a felső cső /átlépési magasság 73 cm volt, még pont a határ/.

Ajánlottak két bringát, az biztos jó lesz, az egyik egy Specialized, a másik egy Cube volt. A cubnak 64 cm volt az átlépési magassága, most jön a poén, a Specializednek 75 cm :DDDD, biztos értettek hozzá.......


Sokat kerestem én is, hogy milyen 29er lenne jó.


4 fő márkát ajánlanék 29er, amiket nekünk törpéknek is gyártanak. A lényeg az átlépési magasság jó ha 70 cm alatt van.


Niner - USA-ban és Nyugat Európában lehet főleg kapni sajna, csak MTB-ra szakosodtak, nagyon nívós márka. Átlépési magasság itt is 69 cm.


Merida- nem kell bemutatnom, Big Nine bizonyos típusai pl 800 és 900 vagy még alatta van 15"méretben/átlépési magasság 69 cm körül van/, örökélet gari


Specialized - Rockhopper, vagy Fate /női/, ezek árban húzósak, de a márkát nem kell bemutatni, örökélet garancia stb, itt is van 70 cm alatt átlépési magasság /standover height/ bizonyos típusoknál.


És nálam a nagy kedvenc, már relatíve egész jó áron kapsz carbon vázzal is.


Ghost HTX sorozat, abból már a 3LC nagyon jó, XS ben átlépési magasság 67,5 cm!!!, tehát pl a fent említett példában az átlépési magasság alacsonyabb ennél a bringánál/ nem női/, mint egyes 27,5 XS-es modelleknél...


és a vázgeometria győztes több elit szaklap szerint is. Világkupát is nyertek vele, sőt olimpiát is pl a nőknél.

Nagyon szeretem és egyáltalán nem nézek ki hülyén rajta!


[link]



és ha még mindig nem győztelek meg róla, hogy alacsony embereknek is jól áll a 29er, akkor keress rá a következő emberkék képeikre, ők versenyeket nyernek 29er bringákkal, nők és 165 alatt vannak bőven


Emily Batty

Chloe Woodruff



Kicsit magasabban van a súlypont, de mivel alacsonyak vagyunk, ezért ez annyira nem számít, nyilván lomhábban kanyarodik mint a 26 os, viszont maratonon, illetve hosszabb távokon millószor gyorsabb és könnyebb vele lépcsőn, illetve letöréseken lejönni, a magasság az elején nekem is furcsa volt, ezt egyébként 20 vagy annál nagyobb fokú stucnival lehet csökkenteni, lásd link


[link]


És itt egy videó, alacsony csajszi Niner 29er bringán, szerintem egyáltalán nem fest hülyén rajta.


https://www.youtube.com/watch?v=Lq_RiRc566s


Bár mondjuk sokan úgy vannak ezzel is, hogy van aki még úgy tartja, hogy le kell érnie a lábadnak a földre miközben ülsz a nyeregben..........no comment.


szóval csak bártran a 29er el!

2015. máj. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, többek között a Cannondale bringám használatijában is mi olvasható a legelején? Mint elemi fontosságú pont? Ez.


Bár mondjuk sokan úgy vannak ezzel is, hogy van aki még úgy tartja, hogy le kell érnie a lábadnak a földre

2015. máj. 7. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!