Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mivel és milyen módon zárjam...

Mivel és milyen módon zárjam a bringámat?

Figyelt kérdés

Lattam tobb beszelgetest a temaban,de mind 1-2-3 eves. Gondoltam aktualizalhatnank.

Egy 60ezres jarganyt vezetgetek,de egyelore meg nem szereztem hozza zarat.

szerintem beszeljuk ki a temat.


24/F



2015. máj. 26. 09:23
 1/7 anonim válasza:

Sokan javasolják az U lakatot (én is ezt használom). Vegyél minőségi lakatot, lehetőleg rövid szárral (úgy nehezebb elvágni) és úgy zárd le, hogy a hátsó kerék támvilla és láncvilla közötti részét lakatold oda valamihez.

Nekem ilyen van: [link]


Amihez hozzázárod, az legyen vastagabb, mint a zárad, és ne lehessen kihúzni (pl oszlop), vagy könnyen kitörni (vékony fa).


A másik, amit használok, az egy 80 cm-es 10-es Bullit lánc ( [link] meg egy kengyelvédett lakat (Sobo). Ez így együtt ~5 ezer volt, ha márkásat akarsz, akkor 10-12 ezer.

2015. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Két zárat a vázhoz + kerekekhez.
2015. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

tök lényegtelen mivel zárod, persze nem a pici párszáz forintos számzár, vagy kulcsos, jóformán eltéphető lakatocskára gondolok, de egy 4-5000fts összeghatár felett teljesen mindegy mivel zárod le, arra, hogy nappal bemenj egy boltba pl arra begfelel szinte bármilyen zár, de ha időt is hagysz annak a tolvajnak, akkor legyen akármilyen zár, el fogja vágni...

[link]


én egy ilyet használok, mivel könnyű, könnyű szállítani, de nincsenek illúzióim, 5-10 percnél tovább nem hagyom őrizetlenül sehol sem.

2015. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az a tapasztalatom az utóbbi időkben, hogy sokkal több az U-lakat, de azért még vannak ócska zárak. A te biciklidhez szerintem elég egy jobb U-lakat, ha biztosra akarsz menni, két különböző típusú zár (jó esetben a tolvajnak csak az egyikhez lesz szerszáma).


Amúgy annyira nem durva a helyzet, az egyetemnél több mint 5 éve lakatolok naponta több órára és még nem volt gond, sőt van egy szerintem egész jó idegen bicikli, amit szintén évek óta látok lelakatolva egy U-lakattal.

2015. máj. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

használj két zárat, u lakat és lánc, (vázat és kereket is lezárni), akkor eleve két eszköz kell a tolvajnak, az opportunistáknál ritkán van mindkettő.

plusz úgy zárd le, hogy minél szűkebben, ne legyen laza, nagy távolság a bicaj, meg amihez zártad közt, s forgalmas helyre zárd.

2015. máj. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2015. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Túl nagy pénzt ne ölj a zárba.Erővágóval a legtöbb pillanatok alatt "nyitható". Egy U lakat wolfram-karbid lapos fűrésszel pár perc,egy akkus flexel ennek a tizede.Lehetőleg órákra ne hagyd ott sehol,pláne ne rendszeresen egy helyen.
2015. szept. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!