Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy tudja egy átlag ember...

Hogy tudja egy átlag ember megcsinálni kerékpárral a Balaton kört (206 km) egy nap alatt?

Figyelt kérdés
Ismerősöm lement, reggel elindultak, estére meg vissza is értek. Én meg 10 km kerékpározás kifulladok.
2015. jún. 1. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak a segged mereszted, akkor az állóképességed ennek megfelelő.
2015. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát ezek szerint nem vagy átlagember, nagyon nem. :D
2015. jún. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Wadmalac ***** válasza:

Hidd el, az a Balaton-kör nem városnéző lötyögés. Még jó kondival sem. Az az ismerősöd biztosan nem valami szobanövény, aki most sportolt először.

Én jó néhányszor letekertem már ezt a kört, még amikor a Bakony-bike-osok szervezésében ment. Én akkoriban versenyeztem is mellette országútival és bizony még így is kemény volt mindig. Persze mi nem tébláboltunk, max. 10 óra alatt mindig lenyomtuk. De még a beiktatott 4-5 pihenővel is durva. Nem csak az a baj, hogy elfáradsz, a legkényelmesebb nyereg, kormány, cipő is kínná tud válni ennyi idő alatt.

Most több év kihagyás után, jelentős súlyfelesleggel ültem vissza a lóra és első laza tekerésre 25 km-es kört mentem, különösebb fáradtság nélkül. Szóval, ha 10 km-en kifulladsz, akkor vagy nagyon kacat, vagy nem bitumenre való a bringád (ha valami dürückés széles kerekű monti, akkor országúton tényleg 10 km fárasztó), vagy nagyon gyenge a kondid.

Egy Balaton-körhöz minimum egy hónappal előtte már keményen edzeni kell, folyamatosan növekvő távokkal, és amíg egyben nem tudsz legalább 100 km-es túrát különösebb szenvedés nélkül lenyomni, kár próbálkozni.

2015. jún. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
rá kell edzeni rendesen, ritka, hogy valaki edzettség nélkül letekerné, de van nekem is ismerősöm, aki 17 évesen letekerte, de ő minden nap bringázott, valószínűleg 40-50km-t csak azt nem számolta soha.. én nem állnék neki, addig amíg nem bírok egyhuzamban legalább 5 kör velencei-tavat.
2015. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira sok edzés nem kell hozzá. A Balaton-körrel nem próbálkoztam, de egyszer Budapestről Pécsre elbicikliztem egy nap alatt, és nem a legrövidebb meg leglaposabb útvonalon (240 km, Árpádtető felé). Kb. 12 óra volt. Ehhez annyi volt a felkészülés, hogy hétköznapokon bebicikliztem az egyetemre meg vissza (2x14 km, télen-nyáron), és azon a tavaszon már mentem 2-3 hosszabb (50-150 km) túrára. Meg persze van egy elfogadható országúti biciklim. Ezt én nem nevezném komoly készülésnek, de az is biztos, hogy nem lennék az élmezőnyben a Balatonkörön.
2015. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:

"hétköznapokon bebicikliztem az egyetemre meg vissza (2x14 km, télen-nyáron), és azon a tavaszon már mentem 2-3 hosszabb (50-150 km) túrára."

Azért ez eléggé átlag feletti felkészültség. :)

Ennyivel igazán inkább lelkierő kérdése a dolog, mert egy jó országútival letekerhető halálos fáradtság nélkül.

De tudom milyen az, amikor olyan 140 km körül jön a mélypont, amikor fáj a segged, tenyered, talpad, unod a monotonitást és legszívesebben elhajítanád a bringát a vetésbe. :)

2015. jún. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"De tudom milyen az, amikor olyan 140 km körül jön a mélypont, amikor fáj a segged, tenyered, talpad, unod a monotonitást és legszívesebben elhajítanád a bringát a vetésbe. :)"


Az nálam 200 km-nél volt, és be is hajítottam, vetés híján a bokorba :-) De tíz perc üldögélés és egy-két csoki elfogyasztása után kedvem támadt továbbmenni.

2015. jún. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a legjobb télen, mikor tudod, hogy ha megállsz, akkor valószínűleg már sehová nem mész el onnan..
2015. jún. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én eddig hússzor bringáztam már körbe a Balatont, rendszeresen megyek 100 km fölötti túrákat, tehát elég jó a bringás kondim, mégis biztosíthatlak róla, kérdező, hogy a legjobb formámban sem fordult elő, hogy az a 200 km ne viselt volna meg alaposan. Igaz, én túrabiciklivel megyek, országútival 20-25%-kal kisebb erőfeszítés, tehát valamivel lájtosabb lehet a dolog.


Különben kellő akaraterővel egy "átlagemberről" is el tudom képzelni, hogy körbemegy - nem nehéz a terep, tehát különösebb izomerőre nincs szükség, csak rengeteg kitartásra. De az biztos, hogy úgy készen lesz tőle a végére, mint a sajt.

2015. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

Jól időzített, megfelelő útközbeni kajálás, folyamatos folyadék-utánpótlás, okosan tervezett pihenő intervallumok kellenek hozzá mindenképpen.

Eleinte az embernek kényszerítenie kell magát a pihenőkre, mert még nem érzi, hogy kell. De ha nem teszed, felgyűlik, egyre lassabban, egyre több, hosszabb pihenővel, egyre nehezebb visszaülni a nyeregbe és kínszenvedéssé válik a szórakozás.

Ja, és állatira vigyázni a napszúrásra. A menetszél csalós. Ha nagy a hőség, a víztankolásoknál egy fejmosás sem árt.

2015. jún. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!