Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Gyorszáras agyak vagy a...

Tutajos :) kérdése:

A Gyorszáras agyak vagy a sima tengelyes agyak az erősebbek? Meilyknek mi a hátúlütője, illetve előnye? Lehet-e tuningolni gyorszáras agyból tengelyeset csinálni?

Figyelt kérdés

#kerékpár #bicikli #tuning #gyorszár #bicikli agy #agy tengely
2015. júl. 29. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Gyors zárasból kilopják a kereket, a tömör tengelyes meg hajlik, főleg hátul.
2015. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Alex Fly ***** válasza:
75%
Gyorszárat ki lehet cserélni imbuszos "lassúzárra" és akkor nem lopják ki olyan könnyen (szerszám kell hozzá) és a merevsége is megmarad...
2015. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Krisz85 ***** válasza:
16%
az átütőtengelyes a legjobb / drágább is/, atom merev, az biztos, nekem nagyon bejött
2015. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Én az utóbbi 15 évben még nem tapasztalatam különösebb hátrányát a gyorszárnak. Szereléskor hatalmas előny. És csak azoknak a bringájából lopják ki, akik nem két zárral lekötve hagyják ott a kocsma előtt a bringát.
2015. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Gyorsszaras, vagy atutotengelyes, ez a merevseg szempontjabol teljesen mindegy, hiszen a kerekagy vegei mennek a villaba, a rogzites fajtaja csak ott tartja azt, de nem a gyorsszar, vagy az atutotengely ul fol a villaban, hanem maga a kerekagy csonkjai.


Szereles szempontjabol kenyelmesebb es gyorsabb a gyorsszar (ezert ez a neve) ... atutotengelyes szerelesehez villaskulcs is kell, ezert talan lopas szempontjabol biztonsagosabb, de utkozben szerelni problemasabb (foleg ha nincs nalad megfelelo szerszam).

2015. júl. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alex Fly ***** válasza:
93%

#5: az átütőtengely nem tudom, hogy jön ide... a kérdező a hagyományos tömör tengely és a gyorszáras viszonylatában érdeklődött. Kétségtelen, hogy az átütőtengely a legerősebb, legmerevebb konstrukció mind közül, nem véletlen a szinte kizárólagossága az extrémebb felhasználási területen -és terjed egyre jobban mindenhol. Viszont a kérdező számára ez nem releváns, hiszen ő a hagyományos megoldásokról érdeklődik; valószínűleg a kerékpár váza/villája nem alkalmas átütőtengely fogadására, hanem a hagyományos méretű tengelyekkel kompatibilis. Ezek közül személy szerint a gyorszárasat ajánlom, jóval merevebb, erősebb konstrukció, mint a tömör tengely. Egy kivétel azért van: a csúszópapucsos vázaknál a hátsó kerékhez nem igazán alkalmas, oda inkább tömör tengely való.

A kérdés második felére a válasz: igen, a tuning lehetséges, tömör tengely helyére lehet gyorszárasat szerelni -de tudomásom szerint az átmérőjük nem teljesen megegyező (9,7 ill. 10 mm), emiatt kónusszal együtt cserélhető.

2015. júl. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
"Bolt-On-osnak, vagy átütőtengelyesnek is nevezik azokat teleszkópokat, amelyek lába és az első agy nem a hagyományosnak mondható gyorszárral kapcsolódik egymáshoz, hanem egy 20-25 mm átmérőjú alu csőtengellyel, amely fixen, azaz csavarokkal rögzül a villa lábban. Ez a kapcsolat jóval erősebb és merevebb kapcsolatot biztosít az első kerék és a teleszkóp lábai között, ami jótékonyan hat az első fék erejére is. dh, freeride, enduro, és dirt jump villáknál és kerékpároknál találkozhatunk vele. Kb. 160 g-mal nehezebb, mint a hagyományos gyorszáras rendszer."
2015. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezzel én is tisztában voltam hogy a gyorszárasat kilophatják hamarabb! Nem vagyok kuka a dologhoz csak ezeket nem értettem :) Dirt biket építek ejtőpapucsos vázzal! Akkor ezek szerint ugyanolyan merev a Gyoszáras mint a sima Tengelyes?

Utóirat: köszönöm az eddigi és a további válaszokat :) jah ás nem kompatibilis az átütős agyakkal :)

2015. júl. 30. 22:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, a gyzáras merevebb. Fent már leírták. Azonos átmérőjű cső általában merevebb, mint a tömör rúd.
2015. júl. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. aug. 1. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!