Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen SPD pedál és cipőt...

Milyen SPD pedál és cipőt javasoltok?

Figyelt kérdés

Sosem volt még ilyenem és olyan sokféle van, hogy nem tudom, hogy milyet lenne érdemes vennem és honnan.


XC felhasználásra szeretném elsősorban hegymenethez, emelkedőkre. 95 kg-os férfi vagyok. (43-as a lábméretem)


Ami a cipőt illeti, lehetőleg olyan kellene ami nem kifejezetten csak bringázásra jó, hanem utcaiként is lehet használni.


40 ezer forintot tudnék szánni a pedál és cipőre együttesen.


A válaszokat előre is köszönöm!



#mountain bike #cipő #MTB #pedál #XC #SPD #shimano pedal systems
2015. aug. 3. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő pedálnak szerintem teljesen jó az alap Shimano PD-M520. Állítható és jó masszív, az ára sem vészes.

Cipőből ami kényelmes, szerintem érdemes csatosat venni, legyen jó merev a talpa és tartsa a lábad. Én speciel Shimano SH-M087G-t használok, elég régi darab nem tudom kapható-e még. Én is egy kis kerékpárbolt eldugott sarkában találtam rá, potom pénzért. Amire kitalálták arra nagyon jó, de nem egy szépség.

Ha kicsit utcabarátabb kinézetet szeretnél, szerintem Northweavek vagy Spiuk-ok között érdemes válogatni, vannak határozottan pofás darabjaik.

2015. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly vettem egy shimano M530-as pedált, ennek van alumínium kerete, gondoltam így utcai cipőben is normálisabban lehet használni.

Mellé egy MTB-túracipőt, shimano sh-mt43g. Ezzel tökéletesen lehet az utcán menni, mert bele van süllyesztve a patentszem, egy síkban van a talpával. Annyi, hogy roszog alatta a kavics.

A pedál 10 ezer körül volt, a cipő pedig jelenleg 14 ezer a bikestore24-ben.


Összehasonlítani nem tudom mással, a pedálnál végül is csak azt kell eldöntened, hogy keretes legyen vagy anélküli (nem a grammok miatt).

A cipőből meg ajánlott egy számmal nagyobbat rendelni, mint amekkora a hivatalos mérettáblázat alapján a lábad. Ez így van általában a japán cipőkkel, ezért erősen javallott helyben kipróbálni.

2015. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nagyon hasznosakat írtatok!


Első válaszolótól kérdésem: Van olyan tulajdonsága az 520-as pedálnak ami miatt később úgy gondolhatom, hogy inkább egy jobb modellt kellett volna vennem? Igazából hosszú távra tervezem, bár hallotam, hogy az SPD pedálok nem olyan tartósak. (hogy ebből mi igaz azt nem tudom =/


Második válaszolótól kérdésem:

A keretes pedál gondolom azért lenne jobb, mert könnyebben lehet használni csak utcai cipőben (tehát nem spd patentes), kissé olyan platform jelleget ad neki igaz?

Habár hallottam, hogy lehet kapni 4-5 ezer forintért egy műanyagdarabot amit rá lehet tenni, csak nem tudom, hogy mennyire válik be. Elvileg kemény és tartós annak ellenére, hogy műanyag.


Esetleg hátráltat a bekapcsolás és leoldásban, ha keretes? :) (gondolom a kezdőknek ezért kell mérlegelniük ebben).


Én is hallottam, hogy egy számmal nagyobbat érdemes rendelni, viszont online rendelésnél lőttek a próbának =/

2015. aug. 4. 00:08
 4/7 anonim válasza:
Köszi, hogy feltetted a kérdést, ugyanebben a cipőben járok mint Te!:D Vettél már valamilyen cipőt vagy pedált?
2015. aug. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, akkor feltételezem még egyikőnk sincs semmilyen cipőben :) Egyelőre még én is csak nézelődök, majd leírom, hogy mire jutottam!
2015. aug. 4. 12:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmm... ami esetleg probléma lehet az 520-assal, az talán az, hogy kétoldalú SPD, tehát a sima utcai cipőt elfelejtheted. Ez nem hiba, ez ilyen dizájn, ha félig platform félig SPD-t szeretnél akkor a PD-A530-cal érdemes szemezgetni, mivel full fém. Magam részéről jobban preferálom a kétoldalit, nem szeretem minden táblánál a pedált rugdosni, hogy éppen jól álljon mikor indulnék. de ízlés kérdése.

Én a saját 520-amat két éve nyúzom, ami probléma van vele az csupán esztétikai (kopik, de mi nem?)

Személy szerint azért ajánlgatom ezt és nem egy komolyabbat, mivel ha 40-ezer a felső kereted én elsőre a cipőre költenék többet. 30-ért már egész normális csatos cipők vannak, 10-ért meg teljesen jó az 520.


Amúgy jogos állítás, hogy az SPD érzékenyebb, mivel egy faék egyszerű platformhoz képest jóval több mozgó alkatrész van benne. Ennek ellenére nem hiszem, hogy 3-4 évnél gyakrabban kellene cserélgetni, össze vannak rakva rendesen ezek a Shimanok.

2015. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

Nem tudom pontosan, hogy mennyire ad platform jelleget a keret egy még kisebbel szemben, mert ez a cipő talpától is függ, ha elég merev, akkor még nagyobb felületűnek érzed.

Ha utcai cipővel használod, akkor annyi a hátránya, hogy szeret kicsit csúszkálni rajta a cipő és az ideális pozícióra neked kell figyelni, viszont hozzá lehet szokni, én két naponta járok 30km-es túrákra így és nem különösebben zavar.

A legnagyobb elhasználódást a kopás okozza a patentszem és a befogó között. Előfordul, hogy néha nyikorog is, én szoktam tenni rá egy kis zsírt.


Igen, van egyben platform és spd pedál is, és becsatolható platformot is lehet hozzá kapni.

2015. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!