Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik, hogy a szobabiciklimm...

Létezik, hogy a szobabiciklimmel ilyen kevés kalóriát égetek?

Figyelt kérdés
Elég vékony vagyok (160/43), tehát nem a fogyás a cél, de mégis megdöbbentem, amikor ránéztem a szobabiciklim kijelzőjére, és megláttam, hogy 60 perc tekerés után mindössze 200 kalóriát égettem el, úgy, hogy 26 km-t letekertem. Igaz, nem mindig tartottam a kezem a kormányon, ha ez számít valamit. Létezik, hogy hatvan percnyi szenvedésnek ennyire kevés értelme van?

2015. dec. 13. 22:05
 1/6 *Glissade* ***** válasza:
Ez attól is függ milyen bicód van. Lehet 200 kalória.
2015. dec. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 *Glissade* ***** válasza:

Én elég sok helyre bringával járok (természetesen nem szoba kerékpárral) és én nem számítom edzésnek, hanem közlekedési eszköznek. Tehát valószinűleg nem fogyaszthat sokat.

Viszont te folyamatosan tekersz...

2015. dec. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tekertél le 26 km-t, egy centit nem tekertél le, mivel az egy szobabicikli.

A kcal felhasználásod pedig millió dologtól függ, a szervezeted oxigénfelhasználátától a testhődtől a kutya füléig, ezek a hülye gépek csak egy hasraütés szerű számot adnak, jó esetben a testsúlyod alapján, rosszabb esetben csak úgy kiír valamot.

2015. dec. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozzál a kijelzővel, használd a beépített indikátoraid:) Ha tényleg olyan intenzitással tekertél 60 percig, hogy szenvedtél, akkor annak lesz eredménye.
2015. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szobabiciklin nem próbáltam még, de minden nap biciklizek, van kalóriaszámlálóm a gépen. Napi 5,8 km-t szoktam tekerni intenzív tempóban 26-os méretű (normál) teleszkópos, aluvázas, terepgumis mountain bike biciklivel. Melegebb időben jóval nagyobb tempóban tekerek (általában 25 km/h-s átlagsebességgel), ekkor kb 100-110 kalóriát szoktam elégetni (terepgumival nem egyszerű ilyen átlagot menni). Most, hogy hidegebb az idő, kb. 20-as átlagsebességgel szoktam tekerni, így viszont csak 80 kalóriát égetek el. Ez egy kb. 16-18 perces kör aszfalton, komoly emelkedővel és lejtővel. A legtöbb kalóriát úgy tudod elégetni, hogy a lehető leghosszabb ideig a lehető legnagyobb intenzitással tekersz. Az általam letekert mennyiség különben minimális, arra jó, hogy szinten tartsa magát az ember.
2015. dec. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az elégetett kalóriaszámítás lényeges eleme a használt izomtömeged, lényegében a testsúlyod. Mivel ez nagyon kevés plusz gondolom nem a legnehezebb fokozatban tekersz, ami tényleg megizzaszt egy órán át, ezért igen, lehetséges hogy csak ennyi.
2015. dec. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!