Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szobakerékpáron mennyire...

Szobakerékpáron mennyire tolhatom jobban?

Figyelt kérdés

Most vettem egy szobabiciklit és elkezdtem használni. Tegnap, az első alkalommal 30 percet letoltam rajta. Folyamatosan néztem a pulzust és állandóan 120 és 140 között mozogtam, 5 perc után izzadtam is. 30 percnél csak azért hagytam abba, mert olvastam, hogy eleinte nem szabad annyira megtolni. Ma csináltam megint, ismét csak 30 percet toltam és abbahagytam, izzadtam ismét, mint a ló, de úgy érzem megint bírtam volna tovább.


Az a kérdésem, hogy kezdőként holnap csinálhatom-e megint és léphetek-e tovább 30 percnél? Türelmesebbnek kellene lennem vagy tolhatom nyugodtan?

(105kg és 32 éves férfi vagyok).



2015. dec. 19. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ha heti lépésben csinálod majd a váltogatásokat.
2015. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cortez70 ***** válasza:
Ezzel a pulzussal simán tolhatod 50-60 percig.
2015. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem okozok vele semmi gondot, ha holnap egy órán át nyomom? Szóval nyugodtan mehetek, amíg bírom?
2015. dec. 19. 21:30
 4/5 Cortez70 ***** válasza:
Ez egy közepes tempó. Semmi bajod nem lesz hosszabb edzéssel. De úgyis érzed majd, ha nem bírnád.
2015. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tothp ***** válasza:

Csak hogy ne utáld meg az edzést az első héten:


Gondolom zsírégetés a cél.


elsöre menj annyit, amennyi jólesik,(30 perc az jó alap) de tartsd a 120 körüli pulzust. nagyon túl se menj rajta. Ha túlszalad, lassits.


nagyjából egy hétig ismételd meg ezt.

következő héten tekerj 5 perccel többet. Stb stb..


Ha van egy rossz napod, és érzed, hogy nem bírod inkább vegyél vissza vagy tarts egy pihenőnapot és hagyd ki az edzést. egy napnál több ilyen ne legyen egymás után.

2015. dec. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!