Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mindenképpen szükséges nyomaté...

Attilav kérdése:

Mindenképpen szükséges nyomatékkulcs a kazettás fogaskoszorú felszereléséhez?

Figyelt kérdés

Vettem csőtengelyes kazettás fogaskoszorú leszedőt és láncostort, ez a kettő már önmagában sem volt olcsó. Ha még nyomatékkulcsot is vennem kéne az elég költséges lenne nekem. Leszedni még csak csak le tudom a fogaskoszorút. A felrakáshoz viszont megfelelő nyomatékkal kell ráhúzni hogy stabilan rögzüljön, legalábbis a Shimano leírás szerint.

Szeretném otthon cserélni a fogaskoszorút, szervizbe vinni sok idő, legalább 1hét, jobb esetben 3-4 nap mire elkészülnek vele. Szervizbe csak akkor vinném a kerékpárt ha olyasmit kell rajta javítani amihez jobb hozzáértés kell, pl fék teleszkóp váltó javítás.


Nektek mi a tapasztalatotok, a kazettás fogaskoszorú rögzítő anyáját mennyire szabad meghúzni ?



2016. ápr. 10. 11:37
 1/3 tothp ***** válasza:

Jó persze rá van írva.

sose használtam nyomatékkulcsot.

"érzéssel"!

még mindíg sikerült.

Nem hinném, hogy a szervízben egy 20 másodperces műveletért, amiért elkérnek 500 ft-ot, váratni fog 3-4 napot. Menj akkor másik szervízbe.

2016. ápr. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

A lánckeréksort a kazettára fogató "ricnis" gyűrűről van szó?

Soha nem nyomatékoltam. Amíg megy, kézzel szoktam behajtani a kulcsot, ellenőrzöm, hogy itt kézzel már nem tudom kotyogtatni a kazettán, utána a villáskulccsal vagy dugóskulccsal 3-4 ricniugrást szoktam ráhúzni.

Sosem lazult fel még és leszedéssel sem kellett szenvednem.

2016. ápr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sikeresen leszedtem. Akkor kipróbálom Wadmalac javaslatát az új fogsor felrakásakor, hátha jó lesz úgy.
2016. ápr. 11. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!