Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklin hogyan kell kiállni...

Biciklin hogyan kell kiállni a nyeregből, hogy ne fáradjak el pár másodperc után?

Figyelt kérdés

Most, hogy megjött a jó idő, újra előkerült a bringa, és már hosszabb távokra is elmerészkedek.

Ma elmentem egy emelkedős útra, és nagyrészt ülve tekertem, de voltak helyek, ahol ki kellett állnom a nyeregből. Viszont ilyenkor nagyon hamar elfáradok, és ha visszaülök, szép akar robbanni a combom.

Valaki el tudná mondani, hogy hogyan kell helyesen állva tekerni? Szerintem a tartásom biztosan nem jó, mert állva tekerésnél nagyon kileng a bringa alattam jobbra balra. Esetleg valamilyen videó, vagy magyarázat neten valahol?



2016. ápr. 16. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Váltókat használsz ha van rajta ? Pedálok jók és méretre beállított az ülés ?
2016. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Használom a váltókat igen, bár majdnem mindig a legnagyobb fokozatban van, és max 4-et szoktam visszaváltani, mert az alatt már túl sok tekeréshez kicsi tempó párosul, és még hamarabb elfáradok.

Az ülés jól be van állítva, hosszútávon is kényelmes a lábaimnak. A pedálok viszont nem csatosak, csak alapok, mert terepen jobb a csat nélküli.

2016. ápr. 16. 18:53
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, pont ma gondolkodtam el hogy sokan az emelkedő felénél kiállnak és végigtolják a csúcsig.

Nekem legtöbbször nem megy ez, vagy csak nagyon fájdalmasan, nekem is nagyon hamar bedurran a combom, sokkal jobban bírom ha nem kell kiállnom a nyeregből és nem a testsúlyommal segítek rá, hanem combból tekerek. Ki érti ezt? :D

2016. ápr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Simán edzetlen vagy. Amúgy akkor csinálod jól, ha kileng alattad a bringa. Itt egy videó: (a szövegnek amit alatta mondanak nincs jelentősége, a technikát nézd! :) )

[link]

2016. ápr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Az sem mindegy, hogy 60 kg-os testtel állsz ki anyeregből, vagy 120kg-al.
2016. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tothp ***** válasza:

Az ideális hegymenet:

kormányt szúk fogással fogni (közel a középponthoz)

Testsúly hátra,

könyök behajlít,

Ülve kitekerendő.

Persze ez kondíció kérdése. De ha megnézed a nagyokat, ott is elfárad, aki kiáll a nyeregből. Általában akkor mennek el mellette, ha viszaül.

2016. ápr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én mászásnál nem állok ki, könnyű/legkönnyebb fokozatra váltok, és pörgetek. Ha nagyon meredek/nehéz a terep, akkor pedig tolás van. Ha elég széles az út, akkor szoktam szlalomozni is, így nagyjából csökken a meredekség, cserébe hosszabb a letekerendő emelkedő.
2016. ápr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:

Erőből próbálsz menni áttétel helyett, azért állsz ki. A tourosok, ha kiállnak, vagy hirtelen sprintért, vagy utolsó erejüket kiadva, vagy fenékpihentetésből állnak ki.

Az állva tekerés nem jó alaphelyzet.

A pörgős tekerést tanulni, szokni kell. Mindig olyan áttételt válassz, hogy a pedáltempód ne menjen 70 alá. Eleinte nehéz, fájdalmas, de ha megszoktad, meg fognak szűnni a görcs problémák, a korai izomfáradások, meg a kiálldogálási kényszer is.

2016. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb problémám, hogy régen sokáig voltak asztmás problémáim, és ezt sajnos nem tudtam kinőni, így terhelés esetén nehezen kapok levegőt. Ráadásként az orromat is eltörtem anno (betonpadka közeli szemrevételezése). Így ha dombon megyek felfelé, akkor nem tudok úgy tekerni, hogy nagyon pörögjön a pedál, mert hamar elfogy a levegő. Viszont ha a váltót magas fokozatban hagyom, akkor bár nehéz tekerni, de nem kell levegőért kapkodnom. Ekkor jön az, hogy megfájdul a combom, és ki kell állnom.
2016. ápr. 18. 19:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Errefelé 1-2 olyan domb van, ami igazán megszenvedtet és múszáj a végéig visszakapcsolni, de akkor sem szoktam mindig kiállni. Merre szoktál tekerni?
2016. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!