Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Régi CrMo vázas, canti fékes...

Régi CrMo vázas, canti fékes trekkingből lehet cyclocross kerékpárt csináln?

Figyelt kérdés
Egy koskormány + fékváltókarokkal.

2016. okt. 14. 15:54
 1/9 tothp ***** válasza:

Valami hasonlót mindenképp. Bár biztosan van eltérés a cyclocross és a trekking vázgeometriája közt, ez áll a legközelebb hozzá.

Most ötletet adtál. lehet, én is csinálok egyet.

2016. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is jó ötlet lenne. Egy vékony csöves, régi Crmo vázas trekkinget már fillérekből lehet venni. Ezek a régi vázak meg nagyon tartósak, azt gondolta, hogy a geometria nem pont ugyanaz, de van a sárnak hely, igy hasonló gép lenne belőle. És olcsón kihozható.
2016. okt. 14. 18:00
 3/9 tothp ***** válasza:

Várom a fejleményeket!

Egy ilyen jószág megfelelő gumikkal, csomagtartóval, kicsit más üléspozicióval nagyon komoly világjáró túragép is lehet. Én most egyébként ilyesmin ügyködöm.

2016. okt. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vilagjaro bringa meg csak-csak, de a lapos fejcsoszog es a hatalmas tengelytav miatt terepen hasznalhatatlan lesz...
2016. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alex Fly ***** válasza:
Ahogy írták, itt a geometria ami befolyásolja, mennyire használható CX-ra. Legrosszabb esetben lesz egy kitűnő gravel bike-od...
2016. okt. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tothp ***** válasza:

Annyira felizgatott a téma, hogy ma délelőtt erős felindulásból vettem egy pár XT agyra szerelt MTB kereket hetes kazettával az ócskapiacon kettőezerötér'.

"sajnos" mindkettőt takarítani, az egyiket meg kicsit centírozni kell használat előtt. :-)))


15ért majdnem lett egy gepida trekkingem, de nem tetszett a vázgeometria. pedig az is megérte volna, csak a bowdenek voltak rozsdafoltosak.

2016. okt. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van benne hely a 28as keréknek?

És bìrni fogod mert a trekingek nem az alacsony sulyról híresek.

Nem verseny geometria.


De,olcsó.


Hmm ez kevés a jó versenyzéshez.

2016. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

simán, én is hasonlót tervezek jelenleg. próbálj minél rövidebb, jobb geometriájú vázat választani, tehát mondjuk az nem olyan jó, ha a hátsó kerék mérföldekre van az üléscsőtől még vastag gumival is.

cx-versenyzésre semmiképp nem alkalmas, de mindenes csapatós gépnek elég király lehet. mostanában úgy is elég felkapott ez a kategória (gravel bikeok)

2016. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tothp ***** válasza:
Valahol el kell kezdeni. Nem is biztos, hogy versenyezni akar. Ráadásul ez mégsem annyira "sz@r", mintha teszkósócskavassal akarna biciklizni. Tényleg érdekel, mi lesz belőle.
2016. okt. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!