Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A margit hídon ha keresztül...

A margit hídon ha keresztül megyek, csak én fulladok le?

Figyelt kérdés
Nagyon nehézkes a tekerés, még a leggyengébb fokozaton is. A combjaim begörcsölnek! Ugyan fitt nem vagyok, de nem értem, mennie kéne simán, annyira nem magas lejtő... Ja, és teljesen mindegy hogy milyen sebességgel vágok neki!
2016. okt. 23. 06:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt még ilyen - edzetlen vagy még, de majd belejössz. :)

Amúgy rossz sebességet választasz és túltervezed magad, azért (is) savasodik be a combizmod.

2016. okt. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van! Nemrég kezdtem a bicikli életvitelt, ezzel együtt elég sok más dologba kóstoltam még bele, amivel pofára estem :D ... A súlyomra se lehet fogni, 90 kiló 185 cm vagyok, mert régen nagyon vékony srác voltam, csak nemrég híztam el:D ... És akkor is ha volt alkalmam átmenni, akkor is lefulladtam :D bár görcs nem volt...
2016. okt. 23. 08:33
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyfolytába izomlázam van, szerintem nagyon edzetlen és eltunyult a testem, és alig bírja el ezt a 90 kilót... Mit jelent az, hogy túltervezem magam?
2016. okt. 23. 08:34
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

"Nagyon nehézkes a tekerés, még a leggyengébb fokozaton is."

Akkor szerintem valami azzal a bringával sincs rendben.


Edzettség kialakításához kis terhelés, magas pedálfordulat a jó indulás, akkor nincs akkora görcsveszély.

Nulla kondival ezt kéne először edzeni síkon.

És gyanítom, hogy itt tüdő-kondi hiány is van jócskán.

Ha komolyan gondolod a bringás edzést, érdemes lenne venni egy pulzusmérős órát és utánaolvasni a pulzusfigyelős edzésnek.

2016. okt. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!