Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy cyclocross és egy sima...

Egy cyclocross és egy sima országúti bicikli között ugyanabban a minőség és árkategóriában mekkora sebességkülönbség lehet?

Figyelt kérdés
Városban elég a cyclocross? Ki se tudnám a simát hajtani nem? De a kerekek miatt a rossz úton talán még jobb választás is lenne mint a sima
2016. okt. 24. 05:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

A sebesség különbség a lábadban van...

Ez a kerékpara meg nem tudom miből ered mindenkiél...

Nem mintha a felületen múlna, hogy bírja e a strapát...

2016. okt. 24. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hat mindenhol olvasom hogy huha mennyire gyorsabb az egyik a masik bringanal, meg hogy nem mindegy mibol keszul a bicikli, milyen fajta
2016. okt. 24. 06:03
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Tehetek én róla, hogy hülyeséget olvasol?
2016. okt. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért azonos powerrel egy országútival jobb átlagot hajtasz, mint a cyclo-val...
2016. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
Ekkora hülyeséget... ha azonos az áttétel és ugyan akkora erővel hajtasz, akkor azonos lesz az átlagod is...
2016. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kérdés inkább az, hogy az azonos erőt meddig bírod tartani. A bütykös gumi akár tetszik, akár nem nagyobb gördülési ellenállással rendelkezik. Más kérdés, hogy kevésbé ráz szét a jóféle magyar utakon és folyamatosabb haladást jelenthet. Hogy ez átlagsebességben mekkora különbséget jelent az nagyban függ az út minőségétől, de ha pusztán az átlagsebességet nézzük, az országúti kerékpár szerintem még mindig tetemes előnyben van.

Arany középútként én esetleg azt ajánlom, hogy "Endurance" országútikat nézegess, komolyabb gyártóknak van külön ilyen kategóriája. Ezeket kimondottan rosszabb minőségű útviszonyokra/maratonokra tervezték (Párizs-Roubaix tipikusan ilyen), a váz kevésbé agresszív, jobban elnyeli az úthibákat, hosszú távon komfortosabb. Cannondale Synapse, Lapierre Sensium, Specialized Roubaix, hogy néhányat említsek.

2016. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tothp ***** válasza:
Előttem szólót kiegészítve: A kerék bütykösségén, az áttételi viszonyokon túl rengeteg apró egyéb részlet is játszik. Itt van mindjárt a vázgeometria. Tekerésenként 1-2 Newton többlet erőkifejtés meghatározhatja, hogy 25 vagy 31 km-t tudsz megtenni kényelmesen.
2016. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

igen de a cyclocross eleve rosszabb utra készült.amig a sima orsz. jó utat feltételez.

tehát ha sűrün közlekedsz kockakövön kátyuk közt akkor jobb a cyclo.nem kell lassítani.

de mondjuk egy Hősök tere-Albertfalva vasutállomás útvonlra jóbb az sima orsz. ott ki is lehet hajtani maxra.

2016. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%

jó de az, hogy melyiknek milyen a gumija, meg milyen a vázgeometriálya, meg meddig bírod tartani rajta azt a tempót ezek a kérdéstől, hogy melyik a gyorsabb totál mellébeszélés... az a gyorsabb, amelyiket jobban meghajtod... mivel ezek biciklik.

ha ugyan úgy hajtod őket, ugyan azon az áttételen akkor ugyan úgy fognak menni... nem tudom ezért miért kellett lepontozni...

a kérdés szempontjából, hogy melyiken fáradsz el előbb, teljesen lényegtelen...

Székesfehérváron bellül országútival 2-3km hatótávon 35-ös átlagokat megyek, persze nem a palotai úton ahol 20méterenként jelző van... meg 29essel is...

persze nagyobb távon változik ez a dolog... de az sem azért van, mert a bringa lenne a gyorsabb a másiknál, hanem a felhasználó nem bírja...

2016. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

bizony számit hogy egy ballonos bütykös gumi gördülési ellenállását kel leküzdeni vagy egy semislick közel nulla ellenállását,ahogy geo is számit mert a terepre tervezett bringáknak más követelményeknek kell megfelelni mint egy orsz.nek.

Abban igazad van,hogy ez 3-5km nem fog kijönni de,ha többet teker mint 1óra ami lehet 20-35km akkor érezni fogja.A pici különbségek összeadodnak.

2016. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!