Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Pécs mennyire kerékpárbarát...

Pécs mennyire kerékpárbarát város?

Figyelt kérdés
Szegedi vagyok, de ha minden jól megy jövőre Pécsre költözök. Mindenhova bringával járok, ha nincs hó még télen is. Tudom, hogy a domborzat más, nem is erre vagyok kíváncsi. Mennyire kiépített a kerékpáros infrastruktúra?, Az autósok hogyan viszonyulnak a kerékpárosokhoz? stb.

2016. dec. 16. 12:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
80%

Van egy kiépített kerékpár út, ami a PTE BTK-tól a Zsolnay negyedig tart, átível a belvároson, ennyi. Sajnos kevesen használják. Én személy szerint sem autósként, sem gyalogosan nem örülök a kerékpárosoknak, mert az autók közt biciklizőknél kevès olyan van, aki megfelelő módon tud közlekedni, és nem azt lesem, hogy mikor hozza magát veszélybe. De igazából sem az autósok, sem a buszosok nem figyelnek sajnos különösebben. Gondolom ezért bicikliznek a legtöbben a járdán, de ott meg nem figyelnek a gyalogosokra.


Szóval az a konklúzióm, hogyha szoktal es tudsz is autók között közlekedni, akkor tedd, sokan jarnak így egyetemre, munkába. Viszont ha te is csak a járdán, gyalogosok közt szlalomozva tervezel, akkor kérlek inkább ne.

2016. dec. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tapasztalt biciklis vagyok, ismerem a KRESZ-t, van jogosítványom is, nem szoktam járdán közlekedni. Köszönöm a válaszod jár a zöld hüvelykujj!
2016. dec. 17. 11:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az, mint Székesfehérváron, itt ott van bicikliút, de teljesen használhatatlan, a bringások 90%-a a járdán nyomatja, sokszor világítás meg minden nélkül... én országútival tolom városon bellül is, jelzőtől jelzőig 30-40 es tempót tudok tartani, szóval nagyon nem vagyok útbam az autóknak, inkább nekem vannak ők sokszor...

Amúgy Székesfehérváron lakom, de Pécsen jártam fősulira.

2016. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Én csak Orfűre szeretek menni. Égervölgytől egész jó az út. Kipróbáltam az összes lehetőséget, Malomvölgyi tó, Zsolnay negyed de hát nem túl jók. 2018-ra ígérnek fejlesztéseket, akkor talán jobb lesz!
2016. dec. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: rossz.
2017. máj. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Hát elég gyatra.
2017. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
Vannak kerékpár utak. De nem az fő szempont.
2023. febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alex Fly ***** válasza:

@3: azért Fehérvár már nem annyira rossz, mint az az írásodból tűnik... Egyes helyeken meglepően jől használhatóak az infrák és lassan kezd összefüggővé válni.


A pécsi helyzetet közvetlenül nem.ismerem, de azért az elég sokat elmond, hogy több útvonalon van bicibusz -és ha a gyerekeket ki lehet engedni a forgalomba, akkor annyira nem lehet szörnyű...

2023. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pécsi voltam, semennyire, főleg Szeged után. De pl.ahhoz képest, hogy mondjuk 5-10 éve milyen volt a helyzet, jobb.
2023. febr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minek emelted ki? Már rég elmúlt az egy év, nem költöztél oda s tapasztaltad meg magad?


Nekem egyébként felettébb szimpatikus, hogy sok más megyei jogú várossal ellentétben bármelyik irányban el tudom hagyni vagy meg tudom közelíteni a várost, anélkül hogy a bugyuta kerékpározni tilos táblákba botlanék.

2023. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!