Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ipari csapágyas hátsóagyban...

Ipari csapágyas hátsóagyban lehet tengelyt cserélni?

Figyelt kérdés
Most tömör tengely van benne. Gondolom lehet, miért is ne lehetne? Nem fixen van benne, ugye?
2017. jan. 22. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

lehet, csak mire???

ha esztergaltatsz akkor dragabb lesz mint az agy...

vagy esetleg atmarod hosszaban, es rovidited a tengelyt...

2017. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem.. Az agyban lévő csapágy típusának és a rajta átdugott tengelynek semmi konkrét köze egymáshoz. Az ipari csapágy zárt, a kónuszos szétszedhető, ennyi.

Persze nyilván az új tengely méretének ugyanolyannak kell lenni, de hogy carbon, cr-mo, alu, fekete, hupilila, gyorszáras vagy csavaros.. ha a mérete ok, akkor belemehet! Vannak adapterek is amivel pl. QR15ös tengelyt szűkíthetsz sima QR9 gyorszárasra! Hossz és vastagság, ennyi a lényeg!

2017. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"lehet, csak mire???"

Hát egy másik tengelyre :D

Tömör tengelyt, egy másikra.

9mm-es tengelyt cserélnék másik 9mm-esre.

Gondoltam, hogy ennek nincs akadálya, de azért megkérdeztem.

2017. jan. 22. 21:51
 4/6 tothp ***** válasza:
nincs technikai akadálya. pontos méret kell és kész.
2017. jan. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

gyadeokos mindenki....

eloszor kell a futofelulet merete (amin a csapi fut), ennek atmeroje, a tavolsaga a papucstol, a 2 csapagy kozotti tavolsag, kozepen 2horony ami megtamasztja belulrol a csapagyat, stb...ez nem csak egy menetes tengely amit csak bedugsz es annyi....de probald meg..rakj be egy sima 10es tengelyt es majd rajossz..talan kibir 10km-ert

2017. jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Ez bizony nem olyan egyszerű történet, maximum gyártóként szabványos a tengely kivitelezése. És a tengely sem simán egy 9 mm-es köranyag.

Csak példaként, nekem ez van:

[link]

2017. jan. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!