Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kattogás tekerés közben. Tovább?

Kattogás tekerés közben. Tovább?

Figyelt kérdés
Ha tekerem a bicalyt olyan jelenség történik mintha laza lenne a hajtókar vagy zönkre ment volna a monoblokk. A monoblokkot ki is cseréltem egy jó féle újra. A hajtókar is megvan húzva a pedál se kotyog. Olyan lehet hogy hátúl laza a racsni és az imbolyog? A lánc pedig ezt az imbolygást áttovábbítja a hajtókarhoz és olyan mintha a hajtókar imbolyogna?

2017. nov. 16. 08:07
 1/3 Wadmalac ***** válasza:

Nem vagyok nyelvtannáci, de ami fáj, az fáj: bicaJ.


Hajtásnál kattogás?

Nyeregből kiállva hangosabb, sűrűbb?

Ha igen, lehet egy mozgó, rosszul meghúzott monoblokk csésze az ok.

Ha tényleg jól meg van húzva a hajtókar és a pedál, azokat kizárnám, de lehet a hang oka egy mikrorepedés a váz középcsapágy-csövének környékén, láncvilla tövénél.

Ha nyeregből kiállva, hátrafelé pedálozva nem szól, akkor a hajtókarodon a lánckerekek nincsenek rendesen rögzítve.


Nem értem az imbolygásos történetet, mi köze a kattogáshoz.

De amúgy a hátsó sor semmi ilyesmit nem tud továbbadni a láncon át.

2017. nov. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mint ahogy írták próbáld ki . Racsni nem tud kattogni mert a hajtás ereje a láncon keresztül ráhúzza nem letekerné az agyról . Aztán a hátsó tengely ha kilazul klasszikus mtb-nél a csapágycsészéknél ( koszolódás miatt is ) akkor az erősen csattog és szitál a kerék . Az új jó mono nem zajos , a zsírt lehet keveset tettek bele a cserélésekor esetleg a csapágy gyártók menetei között lehet eltérés és terheléskor emiatt ropog . A befogadómenet lehet sorjás és az új mono feszíti ...
2017. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Figyeld meg, hogy milyen sűrűn kattan..


nekem is szokott kattogni elinduláskor valami hátulról, szerintem tuti a racsni mert a tengelyek faszák, feszesek...

monoblokk cserélve lett.


csak elinduláskor kattog egy 15-20-at amíg terhelés van.

amint elértem az utazósebességet és nincs rajta extra terhelés már nem kattog :)


de ez van amióta megvettem és azóta belement pár ezer km.

szóval nem hiszem, hogy olyan hú de nagy baja lenne (legalábbis remélem)

2017. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!