Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Száraz kenés teflonnal?...

Száraz kenés teflonnal? Működhet a láncon?

Figyelt kérdés

Testbike fórumán olvastam a következőket: teflon port kell összekeverni lakkbenzinnel, és rácsepegtetni a láncra. A benzin elpárolog, a por pedig ott marad. Szerintem ezt lehetne keverni zsírba, olajba is. Nedved időben mehetne a teflonos olaj. Volt más bevált módszerük is, valamilyen paraffines kotyvalékba áztatták be a láncot, állítólag 2-3-szor tovább bírja az olajnál.

Ez utóbbi viszont eléggé macerás, a teflonos kenés sokkal jobban hangzik.


2018. jún. 1. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg teflonos láncolajozót lehet kapni. Nem kell újra feltalálni a spanyol viaszt :D

Én például ezt használom, ez is teflonos:

[link]


100 kilométerenként ujraolajozom, esős idő esetén meg egyből.


Egy univerzális modszer, ha bewaxolod a láncot:

https://www.youtube.com/watch?v=yvJ7aAUWBz8

2018. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1.: Igen, csak amit linkeltél, az 3000 forint/100ml, és van benne 1-2%-nyi teflon. Ebay-en 50 gramm teflon kerül 800 forintba.
2018. jún. 1. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki!

Egy olyan láncon csináld meg ami már kopott kicsit és hamarosan úgyis lecserélnéd.


A lényeg, hogy alaposan mosd ki a láncot petróleimmal, teljesen szárítsd meg és utána menj neki a teflonnal.


Én leszerelt láncnál csinálnám meg. Alaposan beáztatni, nem pedig csöpögtetni.


Kérdés, hogy a por mennyire finom szemcsés?

Ha nem eléggé és emiatt nem tud behatolni a lánc velső részeibe, akkor nincs értelme.

Pont az a lényeg, hogy a lánc belül legyen kenve. Ami a külső felületén van kenőanyag csak a koszt vonzza, másra nem jó.

2018. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3.: Szerintem eléggé finom: [link] . Gondolom lakkbenzinben fel is tud oldódni.
2018. jún. 4. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:

3. vagyok

most komolyan kérdem..... ha csak 800 HUF-ba kerül. akkor miért nem próbálod meg??????

2018. jún. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!